Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Oczko i Dawid Murek na treningu pierwszoligowca

Jakub Oczko i Dawid Murek na treningu pierwszoligowca

fot. Adrian Sawko

Dawid Murek i Jakub Oczko mogą dołączyć do drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa, która w nadchodzącym sezonie będzie występować na zapleczu  PlusLigi.

Dawid i Kuba tutaj mieszkają, więc przychodzą na treningi, które odbywają się od poniedziałku do czwartku. Jest też Nikodem Wolański, ale on ma podpisany kontrakt z belgijskim klubem – mówi Radosław Panas, trener Exact Systems Norwid. – Być może będzie taka opcja, żeby ktoś z nich zagrał w Norwidzie.Przypomnijmy, że częstochowscy siatkarze odpadli w półfinałowej fazie rywalizacji o I ligę, ale los okazał się dla nich łaskawy. Z gry na zapleczu PlusLigi zrezygnował Camper Wyszków i w miejsce tej drużyny wskoczył Exact Systems Norwid.

Częstochowianie już myślą o pierwszoligowych rozgrywkach i budują drużynę pod tym kątem. – Naszą ideą jest to, żeby trzon zespołu tworzyło pięciu, sześciu chłopców, którzy grali w Norwidzie w ubiegłym sezonie. Chcemy, aby nasza drużyna złożona była również z absolwentów tej szkoły grających w przeszłości w PlusLidze – twierdzi Panas.

Na razie sprawą otwartą pozostaje to, gdzie częstochowscy siatkarze będą rozgrywać swoje mecze. Być może przeniosą się do hali Polonia. – Chodzi nam po głowie taka myśli, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami za wynajem hali Polonia na treningi i mecze – zauważa Panas. – Tymczasem wszystkie środki finansowe na ten rok mamy już rozdysponowane. Z pewnością jednak będziemy rozmawiać na ten temat z miastem i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Siatkarze Norwida do tej pory rozgrywali swoje mecze w hali sportowej przy ul. Jasnogórskiej. Obiekt jest jednak kameralny i raczej nie pomieści wszystkich chętnych, którzy chcieliby obejrzeć z trybun spotkania z udziałem częstochowskiego pierwszoligowca.

źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved