Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Oczko: Będziemy się uczyć ligi

Jakub Oczko: Będziemy się uczyć ligi

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę ruszają rozgrywki I ligi. Jednym z nowych punktów na siatkarskiej mapie jest Exact-Systems Norwid Częstochowa. – Jako beniaminek będziemy uczyć się ligi. Celem minimum jest ósemka, a co dalej, zobaczymy – powiedział przed startem ligi Jakub Oczko, rozgrywający częstochowskiej drużyny.

Exact-Systems Norwid Częstochowa do tej pory znany był ze szkolenia młodzieży. Część z młodych siatkarzy sprawdzała swoje umiejętności w II lidze. Od bieżącego sezonu 2016/2017 sezonu drużyna Radosława Panasa wystąpi na zapleczu PlusLigi. Filarami pierwszoligowca mają być doświadczeni zawodnicy – Jakub Oczko, Michał Kaczyński oraz Adam Smolarczyk. Częstochowianie po ośmiu tygodniach przygotowań już w sobotę rozpoczną ligowe zmagania. – Za nami dwa miesiące ciężkiej pracy. Całe szczęście obyło się bez kontuzji. Wiadomo, są jakieś drobne mikrourazy, ale myślę, że wszystko przebiegało zgodnie z planem – stwierdził Jakub Oczko. Pozytywnie okres przygotowawczy ocenia również atakujący Norwida. – Pierwsze cztery tygodnie przepracowaliśmy bardzo ciężko na siłowni. Teraz trochę zeszliśmy z obciążeń, co było zaplanowane przez trenera. Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani do pierwszego meczu. Oceniam ten okres bardzo pozytywnie – skomentował Michał Kaczyński.Beniaminek I ligi utrzymuje, że obecnie celem jest awans do fazy play-off. Zawodnicy jednak podkreślają, że nie brakuje im ambicji i woli walki o wyższe miejsce. – My w każdym spotkaniu dużo od siebie oczekujemy. Myślę, że jako beniaminek będziemy uczyć się ligi. Celem minimum jest ósemka, a co dalej, zobaczymy – powiedział Oczko. A jak swój cel na sezon określa Michał Kaczyński? – Chciałbym jak najlepiej pomagać drużynie i wykazywać się jak najbardziej stabilną formą. Celem jest ósemka, w której później wszystko się może zdarzyć – przyznał atakujący.

Częstochowianie walkę w I lidze zainaugurują w Siedlcach, gdzie zmierzą się z miejscowym KPS-em. Drużyny spotkały się podczas okresu przygotowawczego, wtedy to Norwid triumfował 3:2. – Graliśmy ze sobą, jednak to był początek sparingów. To mocna drużyna. Myślę, że będzie to wyrównane spotkanie – powiedział rozgrywający częstochowskiej drużyny. Podobnego zdania jest drugi z bardziej doświadczonych zawodników Norwida. – Na pewno mecz będzie trudny. Pierwsze spotkanie ligowe w pierwszej lidze. Dla niektórych chłopaków to nowe doświadczenie – dla mnie również, dlatego nastawiamy się na ciężki mecz i walkę. KPS to bardzo dobry zespół, który potrafi grać w siatkówkę, dlatego trzeba odpowiedzieć im swoją siłą – zakończył Kaczyński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved