Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Novotny: To dla nas trudna sytuacja

Jakub Novotny: To dla nas trudna sytuacja

fot. Natalia Grabarczyk

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa rozgrywki ligi czeskiej, tak jak siatkarskie zmagania w wielu europejskich krajach, zostały przedwcześnie zakończone. O klasyfikacji końcowej zadecydowała więc kolejność w tabeli, jaką zespoły zajmowały po przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. Na jej czele uplasowała się ekipa z Karlowych Warów, ale nie otrzyma tytułu mistrza Czech. – Jest to dla nas trudna sytuacja, ale cieszymy się, że tak się to wszystko skończyło – powiedział prezes VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotny.

Jak zareagowałeś na decyzję o nieprzyznaniu w tym roku tytułu mistrza Czech?Jakub Novotny: Oczywiście chcieliśmy zostać mistrzami, chcieliśmy o to walczyć. Jednak w obecnej sytuacji, przy tym wszystkim, co się dzieje, byliśmy za zakończeniem sezonu i utrzymaniem klasyfikacji po przedostatniej rundzie fazy zasadniczej. W tej chwili najważniejsze było dla nas to, by wysłać naszych graczy do domu i zakończyć rozgrywki bezpiecznie. Oczywiście jest to dla nas trudna sytuacja, ale cieszymy się, że tak się to wszystko skończyło.

Masz w zespole czterech obcokrajowców, czy udało im się dotrzeć do domu bez komplikacji?

To było ogromne wyzwanie, szczególnie z Wilsonem. Miał lot do Monachium, który został odwołany tego samego dnia, więc musiał spędzić noc w Londynie, a dopiero potem znalazł się w Kanadzie. Cieszymy się jednak, że zdołaliśmy w tej kwestii zrobić wszystko, co chcieliśmy i mogliśmy, a chłopcy są bezpieczni.

Jak rozwiążecie kwestię opłacenia zawodników w związku ze skróconym sezonem?

Bardzo dokładnie analizujemy sytuację, ponieważ sprawy ekonomiczne są kolejną fazą.  Na razie uzgodniliśmy z zawodnikami, że zakończymy ten sezon, ale w przyszłości możemy mieć problem, ponieważ nie wiemy jeszcze, co się będzie działo. Oczywiście będziemy się również konsultować z naszymi partnerami.

Rozwój pandemii koronawirusa wpłynął na wszystkie rozgrywki klubowe w Europie. Czy możliwe jest czerpanie inspiracji z niektórych modeli rozwiązania tej sytuacji?

To ciekawe obserwować, jak każdy kraj, każda liga reaguje inaczej na tę sytuację. Na przykład Niemcy, Austriacy, Słowacy zareagowali tak szybko, jak my. Belgowie anulowali swoją ligę tylko po to, aby ich gracze mogli wrócić do domu.

Ale we Włoszech jest inaczej, władze ligi wciąż zwlekają z decyzją o zakończeniu rozgrywek.

Tak, tam wciąż nie wiedzą, co zrobić. Niektóre kluby nawet trenują, co wydaje mi się bardzo dziwne, ale to ich decyzja. Polacy też się długo wahali, ale w tym tygodniu rywalizacja u nich się zakończyła. Tak jest w połowie Europy, więc cieszę się, że nasz Związek Piłki Siatkowej i Federacja podjęły taką decyzję, ponieważ moim zdaniem zaoszczędziło nam to wielu kłopotów.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved