Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jakub Markiewicz: Chcemy być widoczni

Jakub Markiewicz: Chcemy być widoczni

fot. archiwum

– Mamy szereg pomysłów, możliwości finansowych, rzesze pasjonatów siatkówki, którzy czekali na jakiś impuls, na coś nowego, na dobrą zmianę, więc głęboko wierzę, że siatkówka w naszym regionie wciąż będzie się rozwijała – mówi nowy prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Jakub Markiewicz.

W kwietniu doszło do zmian w Zachodniopomorskim Związku Piłki Siatkowej. Janusza Kamińskiego na stanowisku prezesa zastąpił Jakub Markiewicz. Jego wizja rozwoju siatkówki w regionie oparta jest na inwestowaniu w młodzież. W Świnoujściu funkcjonuje już SMS dla chłopców, zaś w Policach dla dziewcząt. Są plany, żeby w Policach otworzyć także kolejny ośrodek szkolący chłopców. – Chcemy stworzyć jak najszerszą podstawę siatkarskiej piramidy, dlatego będziemy aktywizować wszystkie młodzieżowe kluby w całym województwie – zarówno te w większych, jak i mniejszych miastach. Chcemy wesprzeć je przede wszystkim finansowo poprzez różne nasze działania. Dzięki temu zostaną one odciążone finansowo, co dotychczas najbardziej blokowało rozwój młodzieży – powiedział Jakub Markiewicz. – Znajdujemy się na końcu Polski, więc wyjazdy na turnieje związane są z dużymi kosztami, które rujnują budżety klubów młodzieżowych. Jako związek chcemy im pomóc finansowo. Toczone są już wstępne rozmowy z partnerami, którzy są zainteresowani wejściem w nasz projekt i promowaniem siatkówki w naszym województwie  – dodał nowy sternik ZZPS-u.Obecnie czołowym klubem Orlen Ligi jest Chemik Police. Markiewicz liczy, że do grona klubów PlusLigi zostanie włączony Espadon Szczecin, który spełnił warunek sportowy stawiany przez PLPS, czyli zajmie miejsce w czołowej czwórce I ligi. Ma też odpowiednią halę i zagwarantowany odpowiednio wysoki budżet. Wszystko jednak zależy od decyzji PLPS-u. W województwie zachodniopomorskim to właśnie Chemik i Espadon mają być na górze siatkarskiej piramidy, choć nowy sternik ZZPS-u ma nadzieję, że więcej klubów będzie reprezentowało region w rozgrywkach szczebla centralnego. – Cały region będzie pracował na szczyt piramidy, którym będą dwa kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej – skomentował Markiewicz. – Mamy szereg pomysłów, możliwości finansowych, rzesze pasjonatów siatkówki, którzy czekali na jakiś impuls, na coś nowego, na dobrą zmianę, więc głęboko wierzę, że siatkówka w naszym regionie wciąż będzie się rozwijała – dodał.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w Szczecinie po raz kolejny odbędzie się turniej „Giganci Siatkówki”. Mają wziąć w nim udział Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, VfB Friedrichshafen oraz SCC Berlin. W kolejnych latach do Szczecina ma także zawitać siatkówka reprezentacyjna. – Nie ukrywam, że mamy zamiar zgłosić akces do organizacji Ligi Światowej oraz Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Szczecinie. Chcemy promować w województwie siatkówkę także na szczeblu reprezentacyjnym. Chcemy, aby nasze województwo było widoczne na siatkarskiej mapie Polski – zakończył Markiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved