Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Macyra: Województwo podlaskie potrzebuje siatkówki na najwyższym poziomie

Jakub Macyra: Województwo podlaskie potrzebuje siatkówki na najwyższym poziomie

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

– Wygraliśmy play-off, bo sportowo byliśmy lepsi od pozostałych drużyn. Przez cały sezon przygotowywaliśmy się właśnie na te kluczowe mecze. Wiedzieliśmy, że stać nas na bardzo dużo. Na każdy mecz wychodziliśmy z takim nastawieniem, że idziemy na siatkarską wojnę i chcemy wrócić z niej zwycięsko – powiedział Jakub Macyra, środkowy mistrza I ligi z Suwałk.

Trzech meczów potrzebowaliście, żeby pokonać w finale Stal Nysa. Spodziewałeś się, że tak szybko rozprawicie się z jednym z faworytów rozgrywek?
Jakub Macyra: Od początku wierzyłem w naszą drużynę. Na papierze Stal Nysa była faworytem, ale wiedziałem, że stać nas na zwycięstwo w tych meczach finałowych. Nie spodziewałem się, że uda nam się tę rywalizację zakończyć w trzech spotkaniach, co cieszy nas wszystkich jeszcze bardziej.

W finałowej rywalizacji przegraliście tylko dwa sety. Stali zabrakło siatkarskich argumentów, by nawiązać z wami walkę. Co według ciebie zadecydowało o takim obliczu finałów?

– Kluczem do zwycięstwa w tej rywalizacji była drużyna. Każdy, kto wchodził na boisko, dawał z siebie maksimum swoich możliwości. Poza tym uważam, że w tych meczach decydująca była także nasza siła na zagrywce. W tych spotkaniach zagrywaliśmy najlepiej w sezonie, co ułatwiło nam grę na siatce i przełożyło się na końcowy wynik całej rywalizacji.

Po drodze do złota pokonaliście trzy mocne drużyny, a w play-off przegraliście tylko jedno spotkanie. Nie można więc chyba mówić o przypadku? Po prostu trafiliście z formą na play-off. A może kluczowe znaczenie miało nastawienie psychiczne?

– Na pewno nie można mówić o przypadku. Wygraliśmy play-off, bo sportowo byliśmy lepsi od pozostałych drużyn. Przez cały sezon przygotowywaliśmy się właśnie na te kluczowe mecze. Wiedzieliśmy, że stać nas na bardzo dużo. Na każdy mecz wychodziliśmy z takim nastawieniem, że idziemy na siatkarską wojnę i chcemy wrócić z niej zwycięsko.

W rundzie zasadniczej czasami szło wam jak po grudzie. Przytrafiały wam się niespodziewane porażki. Skąd zatem taka metamorfoza w waszej grze w play-off?

– Nasza drużyna dojrzewała przez całą rundę zasadniczą. Z każdej porażki wyciągaliśmy wnioski. W sezonie zasadniczym zdarzały nam się różne mecze, dzięki czemu wszyscy zdobywaliśmy cenne doświadczenie. Wszystko to przełożyło się na końcowy efekt, czyli na zdobycie złotego medalu i mistrzostwa I ligi.

Trener Mielnik wspominał, że w kluczowych meczach sezonu graliście całą drużyną. Czujesz, że dołożyłeś cegiełkę do tego sukcesu? Rozwinąłeś się w I lidze?

– Czuję, że każdy z nas miał udział w tym sukcesie. Zdobyliśmy to mistrzostwo razem. Na pewno każdy z nas rozwinął się w tym sezonie. Myślę, że zrobiłem w Suwałkach bardzo duży postęp i udowodniłem to swoją postawą na boisku, szczególnie w fazie play-off, w której w trudnych momentach potrafiłem dać drużynie to, co mam najlepsze, pomagając w uzyskaniu historycznego wyniku. Uważam, że z każdego sezonu potrafię wyciągnąć to, co najlepsze, a dzięki temu jestem coraz silniejszy. Wszystko to zaprocentuje w przyszłości.

Pojawiła się dla Ślepska możliwość gry w PlusLidze. Myślisz, że dzięki temu siatkówka w regionie jeszcze bardziej by się rozwinęła? Suwałki twoim zdaniem są gotowe na walkę w elicie?

– Uważam, że województwo podlaskie potrzebuje siatkówki na najwyższym poziomie. Jest tu bardzo wielu kibiców o gorących sercach, którzy pragną siatkarskich emocji na poziomie ekstraklasy. Na pewno dzięki grze w PlusLidze siatkówka w tym regionie rozwinęłaby się jeszcze bardziej, a zainteresowanie nią jeszcze bardziej by wzrosło. Suwałki zawsze kojarzyły się z czołówką I ligi. Myślę, że kolejnym krokiem będzie właśnie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jesteśmy na to gotowi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved