Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Krebok: Kwiatkowska zostanie liderką PTPS-u

Jakub Krebok: Kwiatkowska zostanie liderką PTPS-u

fot. archiwum

Po przerwie wakacyjnej do gry wraca Orlen Liga, najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce. Tytułu mistrzowskiego broni Chemik Police, który od trzech lat pozostaje najlepszą drużyną ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017 policzanki podejmą PTPS Piła. Początek w najbliższą sobotę, 15 października, o godzinie 17:00.

W sobotnim pojedynku inaugurującym Orlen Ligę rywalem policzanek będzie PTPS Piła, siódma ekipa ubiegłego sezonu. Zespół z Piły przeszedł spore roszady. Z posadą pierwszego trenera pożegnał się Nicola Vettori. Zastąpił go Łukasz Przybylak, który dotychczas pełnił funkcję drugiego szkoleniowca. Znacząco zmieniła się również kadra zespołu. Z Piły odeszły choćby Dorota Wilk czy Małgorzata Skorupa. – Wyjściowa szóstka pilanek najprawdopodobniej będzie zupełnie inna niż w poprzednim sezonie. Może być nawet tak, że jedynie Anita Kwiatkowska pozostanie w składzie. Ewentualnie Agata Babicz, którą przekwalifikowano na pozycję libero. W drużynie pojawi się dużo młodych siatkarek, które w poprzednim sezonie pełniły rolę zmienniczek: Oliwia Urban, Adrianna Kukulska, Anna Stencel, Alicja Markiewicz – mówi Jakub Krebok, drugi trener Chemika.W poprzednim sezonie bezapelacyjną liderką drużyny była Anita Kwiatkowska. Doświadczona atakująca zdobyła 342 punkty (ponad 13 w każdym z rozegranych meczów). – Anita na pewno zostanie liderką drużyny. Jest doświadczoną siatkarką, zdobywała medale mistrzostw Polski, występowała w reprezentacji. W większości otoczona będzie młodymi zawodniczkami, którym brakuje doświadczenia, ale na pewno postarają się udowodnić swoją wartość, walczyć o każdą piłkę – dodaje.

Do drużyny dołączyła m.in. Alicia Ogoms, która z dobrej strony pokazała się podczas przedsezonowego turnieju w Bobolicach. – To chyba najciekawsze wzmocnienie PTPS-u. Amerykanka jest solidną blokującą, prezentuje również wysoką skuteczność w ataku. Razem z Kwiatkowską mogą stanowić o sile ofensywnej pilanek – sądzi Jakub Krebok.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved