Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kowalczyk: Powoli wychodzimy na prostą

Jakub Kowalczyk: Powoli wychodzimy na prostą

fot. Katarzyna Antczak

– Mieliśmy kilka wzlotów i upadków na przestrzeni całych rozgrywek, ale mam nadzieję, że powoli wychodzimy na prostą. Postawiliśmy sobie cel, żeby wrócić w szeregi pierwszych ośmiu zespołów w tabeli, więc musimy jeszcze kilka punktów nadrobić. Liczymy, że teraz coraz częściej będziemy punktować – powiedział po wygranej nad Effectorem Kielce środkowy AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jakub Kowalczyk. 

W ostatniej kolejce rozprawiliście się z Effectorem Kielce. Mimo że nie straciliście ani jednego seta, to nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie. Szczególnie do momentu kontuzji Sławomira Jungiewicza wynik chyba był sprawą otwartą?Jakub Kowalczyk:To był ciężki mecz ligowy, w którym walczyły dwie wyrównane drużyny. Dużo pomogła nam sytuacja w końcówce drugiego seta, kiedy kielczanie stracili swojego głównego bombardiera, zresztą widać to po wyniku. Wygraliśmy dwie pierwsze partie praktycznie po walce na przewagi, więc byliśmy w lepszej sytuacji, ale gdyby nie kontuzja Jungiewicza, to ten mecz mógłby się jeszcze różnie potoczyć.

Można powiedzieć, że głównie w bloku zatrzymywaliście rywali w kluczowych momentach?

Mieliśmy dobrze rozpisanych rywali, znaliśmy ich najsilniejsze strony i dobrze reagowaliśmy na ich grę. W związku z tym zapisaliśmy na swoim koncie kilka bloków. Nie wiem dokładnie, jak wyglądało to w statystykach, ale mieliśmy znaczną przewagę w tym elemencie. Wiadomo, że nie ma nic fajniejszego niż sprzedanie przeciwnikowi klasycznej czapy, daje to dodatkową siłę drużynie.

Taki mecz był wam chyba potrzebny? Bo szczególnie po przerwie w rozgrywkach nie spisywaliście się zbyt dobrze. Ponieśliście kilka porażek. Trudno było pozbierać się po słabszym fragmencie sezonu w styczniu?

Nasza praca od początku sezonu wygląda podobnie. Nie obijamy się na treningach. Ciężko szlifujemy te elementy, które akurat szwankują w danym momencie. Mieliśmy kilka wzlotów i upadków na przestrzeni całych rozgrywek, ale mam nadzieje, że powoli wychodzimy na prostą. Postawiliśmy sobie cel, żeby wrócić w szeregi pierwszych ośmiu zespołów w tabeli, więc musimy jeszcze kilka punktów nadrobić. Liczymy, że teraz coraz częściej będziemy punktować.

Właśnie, to była wasza trzecia wygrana w krótkim odstępie czasu. Czy zatem można mówić, że forma powoli się stabilizuje, a porażka z będzinianami była tylko wypadkiem przy pracy?

Mam nadzieję, że tak, choć trzeba podkreślić, że los nie oszczędzał nas w ostatnim czasie. Przez dwa ostatnie tygodnie mieliśmy problem ze skompletowaniem dwunastu chłopaków do grania. Mieliśmy małą epidemię grypy w drużynie. Kilku z nas w meczu z MKS-em Będzin chodziło bladych po boisku, wykończonych chorobą, a kilku innych w ogóle nie mogło przystąpić do tego spotkania, kilka elementów złożyło się na to, że ostatnio nasza forma falowała i graliśmy trochę słabiej, niż się od nas oczekuje. Ale teraz już wszyscy jesteśmy zdrowi, ochoczo podchodzimy do swoich siatkarskich obowiązków. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej, a my przyniesiemy naszym kibicom więcej radości niż smutków.

Wspomniał pan o tym, że chcielibyście być w ósemce, więc chyba w kolejnym meczu, w którym zagracie z BBTS-em, musicie bezwzględnie odnieść wygraną?

Jest to przeciwnik, którego raz już w tym sezonie ograliśmy. Liczymy, że z Bielska-Białej też uda nam się wywieźć jakieś punkty. Jeśli dopisalibyśmy kolejne trzy punkty do ligowej tabeli w sobotę, byłaby to świetna informacja, choć zdajemy sobie sprawę, że łatwo o sukces nie będzie.

W ostatnich sezonach grywał pan w I lidze. Jak czuje się pan w PlusLidze? Trudno było wskoczyć na ten wyższy poziom siatkarski?

Przede wszystkim musiałem ogarnąć się psychicznie. Skoro zaufano mi w Warszawie i zatrudniono mnie w klubie, to oznaczało, że mam odpowiednie umiejętności, żeby grać na parkietach elity. Musiałem na początku sam sobie wytłumaczyć, że nie dostałem tej szansy za darmo, że jestem dobrym zawodnikiem i zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Nie ma co ukrywać, że w PlusLidze wszystko wygląda zupełnie inaczej – od organizacji klubu aż po poziom sportowy przeciwników. Trochę czasu zajęło mi zaadaptowanie się do nowych warunków, ale myślę, że jestem na dobrej drodze, aby grać coraz lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved