Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kowalczyk: Optymistycznie patrzymy w przyszłość

Jakub Kowalczyk: Optymistycznie patrzymy w przyszłość

fot. Katarzyna Antczak

– W ostatnich meczach uzbieraliśmy kilka punktów i optymistycznie patrzymy w przyszłość. Naszym celem jest wejście i utrzymanie się w czołowej ósemce. Aby nasze zamiary okazały się realne, musimy wygrać jeszcze kilka spotkań – mówi środkowy AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jakub Kowalczyk. – Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli uda się wygrać jedno z najbliższych spotkań – z Gdańskiem lub Bełchatowem – dodaje.

W ostatnim ligowym starciu zmierzyliście się z Asseco Resovią Rzeszów. Nie udało wam się co prawda powtórzyć wygranej z pierwszej rundy, jednakże pokazaliście się z dobrej strony.Jakub Kowalczyk: To prawda, wypadliśmy w tym meczu pozytywnie. Naszym głównym zadaniem była walka, z czego się w pełni wywiązaliśmy. Niestety wynik spotkania nie był adekwatny do wydarzeń na boisku. Daliśmy z siebie maksimum możliwości i schodziliśmy z boiska z podniesionymi głowami. Do oceny kibiców pozostawiam wrażenia po niedzielnym meczu.

Spotkanie z rzeszowianami zakończyliście z wyższą od rywali skutecznością w przyjęciu. Słabiej w tym elemencie radziliście sobie tylko w czwartej partii, w której to Bartosz Kurek rozpoczął serię atomowych zagrywek.

– Rzeszowianie długo aklimatyzowali się w polu serwisowym, jednak kiedy odpalili już swoje największe działa, nie mieli litości. Borykaliśmy się w związku z tym ze sporymi problemami. Mieliśmy trudne momenty, ale robiliśmy co w naszej mocy, by poprawić sytuację.

Wasz rywal był silnie zmotywowany na zwycięstwo po ostatnich porażkach. Politechnika nie miała takiego psychicznego obciążenia. Czy fakt ten ułatwił wam grę?

– Mecze z mistrzem Polski czy innymi zespołami z czołówki tabeli to dla nas „wisienka na torcie”. Sądzę, że do tych spotkań podchodzimy bardziej wyluzowani niż do innych, gdyż nie ciąży na nas żadna presja. Staramy się wtedy maksymalnie cieszyć grą i pokazać się z jak najlepszej strony. Chcemy stawiać skuteczny opór potentatom ligowym i urywać im punkty.

Na koniec powróćmy do waszego ostatniego wyjazdowego starcia – z drużyną BBTS-u Bielsko-Biała, z którą wygraliście 3:0. Jak wspominasz spotkanie z podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha?

Był to mecz walki o zupełnie innym natężeniu emocjonalnym niż starcie z Resovią. Na Podbeskidzie pojechaliśmy z jasnym nastawieniem – chcieliśmy wygrać. Spotkanie było zacięte, ale w końcówkach odskakiwaliśmy rywalom i popełnialiśmy mało błędów. Mieliśmy też bardzo dobrze rozpisanych rywali. Konsekwentnie realizowaliśmy naszą taktykę, która odniosła zamierzone efekty i wywieźliśmy stamtąd komplet punktów.

*Rozmawiała Katarzyna Krajewska (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved