Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: Złoty medal na Pucharze Świata byłby czymś wartościowym

Jakub Kochanowski: Złoty medal na Pucharze Świata byłby czymś wartościowym

fot. Klaudia Piwowarczyk

W swoim drugim meczu na Pucharze Świata reprezentacja biało-czerwonych 3:1 pokonała Japonię. Swoją szansę w tym meczu dostał Jakub Kochanowski, który jeszcze niedawno rywalizował w mistrzostwach Europy. – Na pewno nie pozwoliliśmy Japończykom zbudować sobie dużej przewagi punktowej – powiedział środkowy.Jakub Kochanowski podkreślił, że mistrzowie świata poza trzecim setem nie dali się rozwinąć rywalom. – Na pewno nie pozwoliliśmy Japończykom zbudować sobie dużej przewagi punktowej. Wiedzieliśmy, że oni przy przewadze lepiej grają, a kiedy było na styku zaczęli psuć zagrywki i dużo łatwiej nam się grało – przyznał środkowy. Dodał także, że wciąż odczuwa jeszcze zmianę strefy czasowej.  – Nie jest łatwo, bo „ jet lag” , kiedy się leci z Europy do Azji jest trudniejszy do pokonania, niż odwrotnie. W czwartek nie ma meczu, także mamy dodatkowy dzień na aklimatyzację.

Jakub Kochanowski w trzecim secie zmienił Bartłomieja Lemańskiego. Zdobył trzy punkty atakiem przy 50% skuteczności i dwa blokiem.  – Jedyne na co trener zwrócił mi uwagę, to aby domknąć dziurę w bloku na przerzutach, co nie było łatwe  – powiedział. Jak podkreślił, zespół na tym turnieju celuje w złoto. –  Myślę, że złoty medal na Pucharze Świata byłby czymś wartościowym, to jest okropnie ciężki, długi i intensywny turniej. Dodatkowo odbywa się w innej części świata.

W czwartek Polacy mają dzień wolny, a w piątek zagrają z Amerykanami. – Teraz jest czas, żeby potrenować w meczowej hali, bo nie mieliśmy jeszcze tutaj ani jednej jednostki treningowej  oraz na zaaklimatyzowanie się do tutejszego czasu. Dopiero w czwartek będziemy myśleć o Amerykanach – przyznał Jakub Kochanowski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved