Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: Śmiało możemy powalczyć o te najwyższe cele

Jakub Kochanowski: Śmiało możemy powalczyć o te najwyższe cele

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena przebywają na zgrupowaniu w Arłamowie. – W tym momencie drugim celem musi być medal mistrzostw Europy. Wiadomo, że potem jest jeszcze Puchar Świata, ale na tę chwilę musimy skupić się na czempionacie Starego Kontynentu, żeby ziścić nasz mały plan o strefie medalowej na tej imprezie – powiedział Strefie Siatkówki środkowy polskiej kadry, Jakub Kochanowski.

Wcześniej miał pan małe problemy ze zdrowiem. Teraz już wszystko w porządku?Jakub Kochanowski: – To prawda, miałem taki mały problem z barkiem, ale teraz już jest wszystko w porządku.

Czyli 100% gotowości do gry i chyba jest również trochę głód siatkówki?

– Tak, miałem już wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i nie sprawia mi problemu ciężka praca.

Trener powoli wprowadza was do tej ciężkiej pracy, między innymi grą w plażówkę, ale już od czwartku ma być trochę ciężej.

– Mamy zacząć ciężej trenować, chociaż może inaczej – od czwartku zaczynamy treningi w hali. Każdy, kto miał okazję dwie i pół godziny grać na plaży wie, że to nie jest taka zabawa czy leżenie na leżaku. My dodatkowo mamy kardio na piasku, które bardzo męczy, więc nie powiedziałbym, że trenujemy lekko, po prostu w innej formie.

Można chyba powiedzieć, że kadra zaczęła drugą cześć sezonu reprezentacyjnego. Pierwszy zakończony sukcesem, teraz drugim najważniejszym celem będą mistrzostwa Europy.

– Na pewno. W tym momencie drugim celem musi być medal mistrzostw Europy. Wiadomo, że potem jest jeszcze Puchar Świata, ale na tę chwilę musimy skupić się na czempionacie Starego Kontynentu, żeby ziścić nasz mały plan o strefie medalowej na tej imprezie.

Ostatnio polskiej kadrze mistrzostwa Europy nie wychodziły zbyt dobrze. Te, które odbyły się dwa lata temu były można powiedzieć fatalne, biorąc pod uwagę, że Polska była gospodarzem. Dla pana, o ile się nie mylę, była to pierwsza duża impreza w seniorskiej kadrze. Zadra z tego turnieju gdzieś tam jeszcze siedzi?

– Dokładnie, dobrze tę imprezę pamiętam, bo właśnie od niej zacząłem przygodę z seniorską reprezentacją Polski, ale co dwa lata, kiedy odbywają się mistrzostwa Europy, jest już inna drużyna. Teraz jesteśmy mocniejsi niż byliśmy dwa sezony temu i mocniejsi niż chłopaki byli cztery sezony temu. Wydaje mi się, że śmiało możemy powalczyć o te najwyższe cele.

Oglądał pan mecze polskiej kadry w Gdańsku, ten najważniejszy z Francją?

– Tak, oglądałem.

Odniosłam wrażenie, że między innymi mentalność polskiego zespołu była o wiele lepsza. Tutaj, w Arłamowie tez bije od was taka aura. To wasza wartość dodana?

– Od razu było widać, że w momencie tego najważniejszego meczu z Francją, polska kadra grała swoją bardzo dobrą siatkówkę. Boję się powiedzieć najlepszą, bo uważam, że stać nas na jeszcze więcej, ale nie pękamy, nie boimy się walki z mocnym rywalem i nie boimy się meczów o wysoką stawkę.

Nie boicie się więc presji, tego, że jesteście mistrzami świata i medal „tylko” mistrzostw Europy powinniście zdobyć?

– To jest sport. Rok temu moglibyśmy być mistrzami świata, w tym roku równie dobrze możemy przegrać przed półfinałem, także za każdym razem, kiedy zaczyna się nowy sezon, zaczyna się też inna historia i trzeba pracować, żeby się mocno nie zawieść.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved