Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Nasza gra wygląda dobrze

Jakub Kochanowski: Nasza gra wygląda dobrze

fot. Katarzyna Antczak

– Każde zwycięstwo buduje zespół. Pokazaliśmy w tym momencie, że nasza drużyna cały czas się rozwija i ta wygrana jest na pewno bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi – powiedział po zwycięstwie w Memoriale Zdzisława Ambroziaka środkowy Indykpolu AZS Olsztyn, Jakub Kochanowski.

Podopieczni Roberto Santillego w niedzielnym finale XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka pokonali Trefla Gdańsk. Triumf nie przyszedł im jednak łatwo. Do zwycięstwa nad rywalami olsztynianie potrzebowali bowiem pięciu setów. Dość pewnie wygrali oni dwie pierwsze partie. W premierowej odsłonie pokonali gdańszczan do 18, a w kolejnej rozbili ich do 15. Ekipa Andrei Anastasiego jednak nie odpuściła. W dwóch następnych odsłonach przebudziła się i doprowadziła do tie-breaka. – W trzecim secie trener ewidentnie chciał sprawdzić drugą szóstkę naszego zespołu, jak rezerwowi zawodnicy poradzą sobie w tym meczu i to też pozwoliło na to, że zespół z Gdańska się obudził. W czwartej partii walczyliśmy jak równy z równym. Tak naprawdę detale zaważyły o tym, że Gdańsk wygrał tego seta. Piąta odsłona wyglądała podobnie, tylko że rezultat był już na naszą korzyść – podsumował finałowe starcie Jakub Kochanowski.Zawodnik nie krył zadowolenia z triumfu w całym turnieju. Pozytywnie ocenił przy tym postawę swojej ekipy na dwa tygodnie przed startem rywalizacji w PlusLidze. – Każde zwycięstwo buduje zespół – przyznał. – Pokazaliśmy w tym momencie, że nasza drużyna cały czas się rozwija i ta wygrana jest na pewno bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Myślę, że możemy pozbyć się troszeczkę błędów własnych, ale ogólnie nasza gra wygląda dobrze – dodał środkowy.

Ubiegły sezon zawodnicy z Olsztyna zakończyli na 5. miejscu. Jakub Kochanowski ostrożnie wypowiada się jednak o szansach swojego zespołu w nadchodzących rozgrywkach ekstraklasy. – Na pewno nie chcemy pogorszyć lokaty z ostatniego sezonu, to jest nasz główny cel – zakończył środkowy AZS-u Olsztyn. Siatkarze z Warmii i Mazur w pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi we własnej hali podejmować będą Espadon Szczecin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved