Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Myślałem o lidze włoskiej

Jakub Kochanowski: Myślałem o lidze włoskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślałem nad tym, czy by nie rzucić się od razu na głęboką wodę i spróbować się w lidze włoskiej, ponieważ miałem stamtąd jedną propozycję, ale uznałem, że chcę zostać jeszcze w Polsce i powalczyć o najwyższe cele ze Skrą Bełchatów – zdradził w Kadziu Project Jakub Kochanowski.

Kadra rozpoczęła zgrupowanie Spała 2018, a ze mną Jakub Kochanowski, najlepszy środkowy polskiej ligi. Nie tylko jeśli chodzi o statystyki, ale o całe środowisko. Tak została twoja postawa oceniona. Byłeś przygotowany na to, że zrobisz aż tak duży postęp?Jakub Kochanowski: – Na pewno nie spodziewałem się, że liczba tych bloków będzie tak duża. Blok to był taki element, w którym ja byłem nastawiony na bardzo ciężką pracę w zeszłym roku. Udało mi się go dopracować i jestem z tego bardzo zadowolony.

Teraz reprezentacja, zupełnie nowe rozdanie, ale jesteś kreowany na osobę, która najczęściej będzie występowała w pierwszej szóstce. Czy jesteś na to gotowy?

– Myślę, że nie ma niepokoju, ponieważ właściwie to czego ja mam się obawiać? Muszę wyjść i się sprawdzić. Jeżeli się sprawdzę to super, jeżeli nie to zjadę do bazy i będę musiał wykorzystać następną szansę, jeśli taką dostanę. W takich sytuacjach na początku przygody reprezentacyjnej trzeba grać va banque.

Idziesz do wielkiego klubu, do Skry Bełchatów, ale nie chciałeś spróbować się gdzieś za granicą?

– Myślałem nad tym, czy by nie rzucić się od razu na głęboką wodę i spróbować się w lidze włoskiej, ponieważ miałem stamtąd jedną propozycję, ale uznałem, że chcę zostać jeszcze w Polsce i powalczyć o najwyższe cele ze Skrą.

Cała rozmowa Łukasza Kadziewicza w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved