Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Nasze morale jeszcze rośnie

Jakub Kochanowski: Nasze morale jeszcze rośnie

fot. Katarzyna Antczak

Jakub Kochanowski, środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn, przebojem wdarł się do pierwszej szóstki zespołu. W meczu z drużyną AZS-u Częstochowa Kochanowski został wybrany MVP. W rozmowie ze Strefą Siatkówki młody siatkarz opowiedział m.in. o meczu z Częstochową, jak i o indywidualnym wyróżnieniu.

Derby akademickie to mecze wyjątkowej rangi. Wy zgarnęliście pełną pulę punktów, co może wskazywać na to, że było łatwo, lekko i przyjemnie. Jednak w trzecim secie wasza gra uległa znacznemu pogorszeniu. Możesz powiedzieć, co się wówczas stało?Jakub Kochanowski:Zupełnie nie było lekko. Wynik 3:1 wcale nie pokazuje, że przez cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie. Drużyna z Częstochowy postawiła bardzo trudne warunki i bardzo się cieszę, że potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Należy jednak pochwalić AZS Częstochowa za grę, jaką prezentował w przyjęciu, bo to był chyba jego najmocniejszy element w tym meczu.

Ostatnio sami musieliście zaznać goryczy porażki w meczu z warszawską Politechniką. Czy ta porażka odbiła się na was psychicznie?

Po porażce w Warszawie nasze morale nie spadło. To spotkanie nie było tragiczne w naszym wykonaniu, a my zagraliśmy całkiem dobry mecz. Drużyna ze stolicy zagrała wręcz wyśmienicie, dlatego nasza kondycja psychiczna nie uległa pogorszeniu. Nasze morale jeszcze rośnie, dlatego do Bielska-Białej jedziemy z pozytywnym nastawieniem.

Chyba dobrze zaaklimatyzowałeś się w PlusLidze. Pierwszy rok w seniorskich rozgrywkach i pierwsza nagroda MVP przed własną publicznością.

Cieszę się, ponieważ każda statuetka świadczy o tym, że wygrywamy, a to jest najważniejsze. Na pewno takie rzeczy pomagają. Dzisiaj dostałem nagrodę, która jest zwieńczeniem pracy dla każdego sportowca. To indywidualne wyróżnienie, na tle takich zawodników jak Paweł Woicki czy Daniel Pliński jest wyjątkowe. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko ciężko trenować i zdobywać ich jak najwięcej. Przynajmniej w założeniu.

Następny mecz zagracie na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Z jakim nastawieniem podchodzicie do tego spotkania?

Jedziemy po trzy punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved