Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Fajnie byłoby spotkać się w seniorach

Jakub Kochanowski: Fajnie byłoby spotkać się w seniorach

fot. Katarzyna Antczak

Po nieudanym sezonie kadrowym seniorskiej reprezentacji i serii sukcesów juniorów coraz głośniej mówi się o potrzebie odmłodzenia drużyny narodowej. – Powiem szczerze, że jeżeli coś takiego miałoby miejsce, to byłoby to spełnienie naszego grupowego marzenia. Wiele razy w naszym gronie rozmawialiśmy o tym, że fajnie byłoby w przyszłości spotkać się w seniorach. Wydaje mi się, że za parę lat będziemy mieli szansę, by razem bronić biało-czerwonych barw – skomentował Jakub Kochanowski.

 Przychodziły takie momenty, że zaczynałeś „lewitować”? Wygrałeś wszystko, co było do wygrania w juniorach, zadebiutowałeś w seniorskiej reprezentacji, a do tego jesteś obecnie jednym z najjaśniejszych punktów w swojej drużynie. Nie przewróciło ci się trochę w głowie? To jest dobry moment, by być szczerym… (śmiech)

Jakub Kochanowski: – Takie rzeczy ciężko ocenić obiektywnie, mówiąc o sobie samym. Myślę, że powinieneś o to zapytać ludzi z mojego otoczenia i to oni mogliby wystawić dokładniejszą „diagnozę”. Osobiście wydaje mi się jednak, że na szczęście nie miałem takiego momentu.

Jak oceniasz swoją współpracę z Pawłem Woickim?

– Nie słodząc absolutnie Pawłowi, muszę przyznać, że jest to najlepszy rozgrywający, z jakim miałem do czynienia, jeśli chodzi o granie z pierwszego tempa. Pomaga mi również to, że Paweł bardzo mi ufa i trzyma mnie pod grą. Dzięki temu mogę utrzymać się w pełnym gazie. Bardzo często jest tak, że do wystawianych przez niego piłek wystarczy po prostu dołożyć rękę.

Ostatnio słyszy się o konieczności odmładzania reprezentacji Polski. Czy widzisz szansę na zmianę szyldu młodzieżowej kadry i wejście do pierwszej drużyny „szeroką ławą”?

– Powiem szczerze, że jeżeli coś takiego miałoby miejsce, to byłoby to spełnienie naszego grupowego marzenia. Wiele razy w naszym gronie rozmawialiśmy o tym, że fajnie byłoby w przyszłości spotkać się w seniorach. Wydaje mi się, że za parę lat będziemy mieli szansę, by razem bronić biało-czerwonych barw. Chętnie zabralibyśmy ze sobą trenera Sebastiana Pawlika.

Cała rozmowa Łukasza Kadziewicza dostępna w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved