Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jakub Kochanowski: Czujemy się pewni i mocni

Jakub Kochanowski: Czujemy się pewni i mocni

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Obecnie głównie odpoczywamy i skupiamy się już powoli na najbliższym meczu z reprezentacją Maroko. Czujemy się pewni i mocni – mówi Jakub Kochanowski przed mistrzostwami świata juniorów, które za kilka dni rozpoczną się w Czechach.

Biało-czerwoni, z Jakubem Kochanowskim w składzie, to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21. Reprezentacja Polski juniorów pod koniec maja wygrała turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który rozpocznie się w Czechach już w ten weekend. Przez ten czas środkowy Indykpolu AZS Olsztyn przygotowywał się z juniorami oraz… zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Polski seniorów podczas rozgrywek Ligi Światowej.Rozmawiamy kilka dni przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata juniorów. Jak zatem spędzasz ostatnie godziny przed wyjazdem do Czech?

Jakub Kochanowski: Obecnie głównie odpoczywamy i skupiamy się już powoli na najbliższym meczu z reprezentacją Maroka (piątek, godz. 12:30). Czujemy się pewni i mocni.

Zanim rozpocząłeś przygotowania z juniorami, to zagrałeś podczas turnieju Ligi Światowej w Pessaro, gdzie oficjalnie zadebiutowałeś w pierwszej reprezentacji. Co wtedy czułeś?

– Czułem się fantastycznie. Mogłem zobaczyć, jak taki turniej wygląda od kuchni, a pobyt na boisku nie różnił się zasadniczo niczym od występów w reprezentacji juniorów oprócz poziomu sportowego. W związku z tym nie czułem żadnej presji.

Najważniejszą imprezą dla ciebie w tym sezonie będą jednak mistrzostwa świata juniorów. Jak wyglądały przygotowania do tego turnieju?

– Były krótkie, ale intensywne. Dla mnie były one jeszcze krótsze, ponieważ spędzałem czas również z seniorami. Dlatego głównie skupialiśmy się na przypomnieniu wszelkich zagrań i ustawień taktycznych sprzed roku.

Nie ukrywacie, że waszym celem jest zdobycie kolejnego, złotego krążka w kategoriach młodzieżowych. W grupie zmierzycie się z Marokiem, Czechami i Kanadą. Według ciebie jest jakaś drużyna, która jest w stanie utrudnić wam to zadanie?

– Myślę, że w grupie najsilniejszym rywalem będzie reprezentacja Czech. O Kanadzie natomiast nie wiemy zbyt wiele. Najmocniejszymi ekipami w całym turnieju z pewnością będą Rosjanie, Irańczycy oraz Brazylijczycy. W ostatnim czasie dużo również słyszy się o Chinach, jako kandydacie do zajęcia wysokiego miejsca.  

Zobacz również:
Terminarz grupy A MŚ juniorów

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved