Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: To był manewr jak najbardziej zaplanowany

Jakub Kochanowski: To był manewr jak najbardziej zaplanowany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni triumfem 3:0 nad Ukrainą zamknęli fazę grupową mistrzostw Europy. – Wprost niedopuszczalnym wobec kibiców – tu w Amsterdamie, czy w Polsce byłoby zagrać na pół gwizdka, czy się podłożyć, dlatego uczyniliśmy wszystko, by naszych fanów nie rozczarować – stwierdził po meczu Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski.

Zgodnie z przedmeczową zapowiedzią trenera w trakcie meczu szansę na grę dostali niemal wszyscy zawodnicy. Zaskoczeniem był jednak sposób przeprowadzenia zmiany, bowiem na boisko jednocześnie weszło sześciu zmienników. – Przed meczem Vital pytał nas, czy kiedyś mieliśmy okazję grać w meczu, w którym wymienia się cała szóstka i tak też się stało w połowie meczu. Najważniejsze, że wygraliśmy 3:0, sprawiliśmy radość naszym kibicom, po raz kolejny tak licznie zgromadzonym – za co serdecznie im dziękujemy. Mam nadzieję, ze pozostaną z nami w kolejnych meczach i poniosą nas do kolejnych zwycięstw. Szacunek dla rywala wymaga by grać cały czas na maksa, więc taka jest nasza postawa – chęć zwycięstwa bez względu na to czy rywal zmienia skład, czy my, ale też ważne jest gospodarowanie siłami przed kolejnymi potyczkami – powiedział Aleksander Śliwka.Ostatni mecz fazy grupowej w wykonaniu Polaków trwał jedynie nieco ponad godzinę. – Ukraina nie zawiesiła zbyt wysoko poprzeczki, ale chwała nam za to, że utrzymaliśmy koncentrację i udowodniliśmy, ze jesteśmy lepszą drużyną – zarówno ta pierwsza, jak i druga szóstka i myślę, że im dalej w turniej, tym będzie lepiej. Nam rezerwowym bardzo się to podobało, ze wchodzimy równocześnie wszyscy, w momencie gdy na boisku nie było libero. To był manewr jak najbardziej zaplanowany. Do meczu z Hiszpanią należy podejść z pełną koncentracją i determinacją, bo tu już nie ma czasu na pomyłki. Zmieniamy po raz kolejny miejsce rozgrywania spotkań, ale z tego co wiem, Apeldoorn nie jest zbyt daleko, około 100 kilometrów, tak że spokojnie damy radę – stwierdził Jakub Kochanowski, środkowy reprezentacji Polski.

Jako jedyny cały mecz rozegrał libero Paweł Zatorski, który przyznał, że mimo wszystko Polacy starali się zagrać jak najlepiej dla licznie zgromadzonych kibiców. – Wielce niezręcznym, wprost niedopuszczalnym wobec kibiców – tu w Amsterdamie, czy w Polsce byłoby zagrać na pół gwizdka, czy się podłożyć, dlatego uczyniliśmy wszystko, by naszych fanów nie rozczarować. Obserwując dotychczasową postawę Ukraińców w turnieju spodziewaliśmy się, że mogą być nawet groźniejsi niż Holendrzy, ale też nie grali chyba w optymalnym zestawieniu, a my z kolei mimo pełnej zmiany dowiedliśmy, ze jesteśmy drużyną absolutnie kompletną – wyjaśnił Zatorski.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved