Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie

Jakub Jarosz: To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie

fot. GKS Katowice

Kapitanem GKS-u Katowice w sezonie 2019/2020 PlusLigi został wybrany nowy atakujący, Jakub Jarosz.  – To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie i cieszę się, że została mi powierzona tak ważna funkcja. Postaram się wywiązać ze swoich kapitańskich obowiązków jak najlepiej i mam nadzieję, że będę sprawdzał się w roli łącznika między trenerem a całą drużyną – powiedział kapitan drużyny trenowanej przez Dariusza Daszkiewicza.

We wcześniejszych sezonach GKS-u w PlusLidze tę funkcję sprawowali Marco Falaschi, Dominik Witczak oraz Maciej Fijałek. Z ważną funkcją wiąże się także duża odpowiedzialność i dodatkowa presja, ale Jakub Jarosz jest tego świadomy w stu procentach. – To normalne, że oczy kibiców częściej kierują się na pewnych zawodników, ale na szczęście siatkówka to gra zespołowa i staram się na wszystko patrzeć nieco szerzej, drużynowo. Najważniejszy będzie kolektyw, „zdrowa” szatnia i to jest jedno z pierwszych wyzwań, jakie czeka mnie jako kapitana – przyznał Jakub Jarosz.– Osobiście chciałbym, żeby na koniec sezonu cały nasz zespół był zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. I to nie jest książkowy frazes, a moja szczera opinia. Dojrzałem w swojej karierze sportowej do tego, by myśleć o sobie i swoich osiągnięciach możliwie jak najmniej. To zespół ma być zadowolony i spełniony, tak samo jak nasi kibice. Nadchodzący sezon PlusLigi nie będzie łatwy, wielu rywali wzmocniło się i konkurencja będzie naprawdę mocna. Zamierzamy bić się ze wszystkimi i osiągać jak najlepsze rezultaty, by móc sobie powiedzieć po wszystkim, że zrobiliśmy dobry wynik – tak odpowiedział nowy kapitan na pytanie o prywatne cele na nadchodzący sezon.

Nowy atakujący GieKSy zdradził, że Katowice kojarzą mu się bardzo dobrze, zwłaszcza gdy wraca pamięcią do występów w kadrze narodowej. – Nie rozegrałem wielu spotkań przeciwko GKS-owi w Spodku, ale zawsze lubiłem grać w tej hali, bo przywołuje ona bardzo przyjemne wspomnienia związane z reprezentacją. Pamiętam, że w 2013 roku właśnie w Spodku otrzymałem nagrodę dla najlepszego gracza meczu z USA. A samo miasto bardzo mi się podoba. Zdążyłem trochę poznać ludzi w Katowicach, nie tylko ze środowiska sportowego i już wiem, że mogę liczyć na ich pomoc i dobre słowo – stwierdził z uśmiechem.

Katowicki GKS rozpoczął 12 sierpnia przygotowania do kolejnego sezonu siatkarskiej ekstraklasy. Przed nimi tygodnie wypełnione treningami, zajęciami na siłowni, a także meczami sparingowymi. – Mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy od początku przygotowań i nie mam prawa na nic narzekać. Przed nami trudny okres wypełniony pracą, bardzo wymagający fizycznie w którym musimy zbudować jak najlepszą bazę przed startem rozgrywek, a do tego unikać kontuzji – ocenił Jakub Jarosz.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved