Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Musimy znowu uwierzyć, że potrafimy grać w siatkówkę

Jakub Jarosz: Musimy znowu uwierzyć, że potrafimy grać w siatkówkę

fot. Katarzyna Antczak

Zmiana trenera nie pomogła Asseco Resovii Rzeszów. Zespół z Podkarpacia w sobotę w przykrym stylu przegrał swój piąty mecz w tym sezonie PlusLigi. – To wszystko psychika. Musimy uwierzyć, że wciąż potrafimy grać w siatkówkę – powiedział atakujący Jakub Jarosz. Resovię w stosunku 3:0 pokonał MKS Będzin.

Wiele osób liczyło, że spotkanie z MKS-em Będzin będzie przełomem dla Asseco Resovii po zmianie trenera. Początek był obiecujący, jednak coś się posypało?Jakub Jarosz: Przede wszystkim jest to problem psychiki. Kiedy potrzebujemy tego seta, meczu, który by nas przełamał… My musimy na nowo uwierzyć, że w siatkówkę wciąż potrafimy grać. Na razie gramy słabo. Była zmiana trenera, jednak wciąż nie zdążyliśmy pokazać tej zmiany. W kolejnych spotkaniach nie będziemy faworyzowani i może to nam w jakiś sposób pomoże. Musimy zabrać lepiej w siatkówkę.

Po dwóch setach rzucał się w oczy wasz problem z przebiciem się przez blok.

– Wynika to właśnie z tego, że brakuje nam odwagi. Atakujemy bezpiecznie i to kończy się źle, gramy zachowawczo. Nasze ataki zostają bardzo często wyblokowywane albo w ogóle blokowane.

Teraz seria trzech bardzo trudnych spotkań. Przed wami PGE Skra, ZAKSA i Trefl Gdańsk. To już chyba spotkania, w których Resovia nie ma nic do stracenia.

Ten sezon pokazuje, że wszystkie spotkania są trudne. Są to przeciwnicy z najwyższej półki, największe polskie marki i mam nadzieję, że właśnie w takim spotkaniu się odblokujemy.

*Rozmawiała Bożena Pieczko (Polsat Sport)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved