Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Jarosz chce udowodnić swoją wartość

Jakub Jarosz chce udowodnić swoją wartość

fot. Mateusz Siwiec

Jakub Jarosz ostatnie sezony bronił barw Łuczniczki Bydgoszcz, jednak teraz polski atakujący zdecydował się obrać zagraniczny kierunek i będzie występował w Katarze, gdzie zagra w El Jaish. – Spróbuję czegoś nowego i mam nadzieję, że pobyt tam spełni moje sportowe oczekiwania – powiedział 29-letni siatkarz.

 Gra w Katarze to nie pierwsza zagraniczna przygoda Jakuba Jarosza. W latach 2011-2013 zawodnik występował we włoskiej ekipie Andreoli Latina. Przez ostatnie trzy sezony atakujący swoje umiejętności prezentował jednak polskiej publiczności, a teraz przyszedł czas na Katar. – Sam pracowałem w Katarze i mówiłem Kubie, że powinien spróbować, skoro pojawiła się taka oferta – mówił ojciec zawodnika, Maciej Jarosz.

Atakujący jest pierwszym polskim siatkarzem, który cały sezon spędzi w Katarze. Wcześniej na krótkie pobyty decydowali się między innymi Zbigniew Bartman i Mariusz Wlazły. Katarskie kluby często sięgają po największe gwiazdy, które po sezonie mają pomóc w wygraniu Pucharu Emira. – Spróbuję czegoś nowego i mam nadzieję, że pobyt tam spełni moje sportowe oczekiwania – przyznał Jakub Jarosz. Jego zespół w poprzednich rozgrywkach zajął czwarte miejsce, a teraz w drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy. – Zespół jest mocny, złożony głównie z serbskich zawodników z katarskimi paszportami. Jestem dobrze nastawiony na tę sportową przygodę. Nie myślę, że będzie to tylko odcinanie kuponów – mówił Jarosz w programie „Kadziu Projekt”.

Atakujący od lat znajduje się w gronie najlepszych polskich siatkarzy na swojej pozycji, jednak po fazie grupowej Ligi Światowej w 2015 roku stracił uznanie w oczach selekcjonera polskiej kadry, Stephane’a Antigi. – Nie odczuwam złości wobec trenera. Jeszcze będą się starał udowodnić swoją wartość – przekonywał zawodnik. Do tej pory Jakub Jarosz ma na swoim koncie 142 mecze rozegrane w barwach reprezentacji Polski, a z drużyną narodową zdobywał między innymi mistrzostwo Europy w 2009 roku i brązowy medal tej imprezy dwa lata później. Jarosz był również w zespole prowadzonym przez Andreę Anastasiego, który wywalczył drugie miejsce w Pucharze Świata w 2011 roku, a w następnym sezonie złoty medal Ligi Światowej.

 

Cały artykuł Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved