Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Heimroth: Trzeba z optymizmem patrzeć w przyszłość

Jakub Heimroth: Trzeba z optymizmem patrzeć w przyszłość

Nie jesteśmy krezusem finansowym, który będzie budował potęgę. Musimy przyzwyczaić się do zmian. Jak zwykle każdego roku – tłumaczy Jakub Heimroth, trener drugoligowych siatkarzy Karpat Krosno.

– Jeżeli któryś z zawodników po dobrym wyniku drużyny, a przez ostatnie lata notowaliśmy dobre wyniki, wybije się, idzie za lepszym chlebem. Niektórzy kończą studia i również wybywają. Taki już nasz urok, musimy budować kadrę opartą na młodych chłopakach. Raz jest lepiej, raz gorzej. Jak się trafi z nazwiskami, to są wyniki, jak nie, to oczekiwanych wyników nie będzie – kontynuuje Jakub Heimroth. – Trzeba jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość, że powinniśmy się bić o wyższe lokaty. Nie przeskoczymy drużyn z Lublina i Świdnika, będą poza zasięgiem. Chcą awansować, wzmocniły się, mają pieniądze, niech się bawią. Dwa lata temu byliśmy najmłodszym zespołem w lidze, teraz chyba jesteśmy jeszcze młodsi.Pewnie klasycznie, jak od 20 lat, będziemy walczyć o czwórkę, a co wyjdzie, zobaczymy. Jakby udało nam się wejść do półfinału, to przy takich drużynach, jakie teraz są w naszej grupie, przy naszym dietetycznym budżecie, byłby to duży sukces – podkreśla Heimroth, którego asystentem będzie Tomasz Płaski.

Sezon zaczyna się 29 września. Krośnianie są wstępnie dogadani z Kacprem Komarem (ostatnio w SMS-ie Spała), który trafi do Karpat na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii. Drugim zawodnikiem na tej pozycji będzie rekonwalescent Jakub Kosiek, który otrzymał szansę na odbudowanie się. Nowy środkowy Damian Baran też przychodzi z SMS-u Spała. Wrócił z wypożyczenia do Rzeszowa wychowanek Jan Zubik. Do przyjmujących – Przemysława Czado i Rafała Matuły – dołączyli Dominik Paszek z AKS-u Rzeszów oraz Michał Krawczyk z Akademii Jastrzębskiego Węgla. W ataku z Maciejem Majkowskim będzie rywalizował Maciej Jakubek (poprzednio AKS). Na libero będzie występował Jakub Opoń, który wrócił z Neobusa Niebylec oraz Piotr Siudak, który grał w Radomiu, ale teraz chce studiować w Krośnie i grać w Karpatach.

Całość dostępna w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved