Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Guz: Oddech od siatkówki wszystkim dobrze zrobi

Jakub Guz: Oddech od siatkówki wszystkim dobrze zrobi

fot. volleyespadon.pl

– Bardzo żałujemy łatwo przegranych meczów z KPS-em Siedlce i w Wyszkowie. Szkoda też straconych punktów w pojedynkach ze Stalą czy KPS-em Kęty. Tych punktów teraz bardzo nam brakuje, ale nie zamierzamy się poddawać. Wiemy, o co gramy w tym sezonie – podsumowuje pierwszą część sezonu zasadniczego libero Espadonu Szczecin, Jakub Guz.

Na koniec pierwszej części sezonu zasadniczego odnieśliście ważne zwycięstwo nad trudnym przeciwnikiem, czyli chyba w udanych nastrojach kończycie ten rok?Jakub Guz: – Chcieliśmy zakończyć stary rok zwycięstwem, najlepiej za trzy punkty, bo wiadomo, że mieliśmy niewielką stratę punktową do prowadzących zespołów. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku. Praktycznie mecz mieliśmy pod kontrolą. Może w niektórych momentach w nasze szeregi wkradła się nerwowość, ale szybko ją opanowaliśmy i zasłużenie trzy punkty zostały w Szczecinie.

Mecz faktycznie mieliście pod kontrolą, poza drugim setem, w którym przytrafił wam się jeden przestój. Straciliście w nim kilka punktów, których nie odrobiliście do końca tej części spotkania.

– Faktycznie, w jednym ustawieniu straciliśmy kilka punktów, a w końcówce zabrakło nam czasu, aby dojść rywali. Ale na szczęście w trzeciego seta weszliśmy z wiarą w to, że jesteśmy w stanie zwyciężyć. Fajnie, że udało nam się zdobyć te trzy punkty. Teraz czeka nas druga runda i jeszcze cięższe mecze, bo zespoły zdążyły już się poznać, także zapowiada się sporo ciekawych spotkań.

Ale ta pierwsza też nie była łatwa. Wasza gra trochę falowała. Chyba zbyt dużo punktów zgubiliście ze słabszymi przeciwnikami?

– Bardzo żałujemy łatwo przegranych meczów z KPS-em Siedlce i w Wyszkowie. Szkoda też straconych punktów w pojedynkach ze Stalą czy KPS-em Kęty. Tych punktów teraz bardzo nam brakuje, ale nie zamierzamy się poddawać. Wiemy, o co gramy w tym sezonie. Na treningach dajemy z siebie maksa. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu będą dobre efekty naszej ciężkiej pracy.

A z czego może wynikać to, że ogrywacie zespoły z czołówki, a tracicie punkty z teoretycznie słabszymi i niżej notowanymi przeciwnikami?

– Sami zadajemy sobie to pytanie. Ograliśmy niemal wszystkie zespoły z czołówki. Przegraliśmy tylko ze Ślepskiem u siebie i punkt straciliśmy w Suwałkach. Myślę, że w meczach z niżej notowanymi przeciwnikami brakuje nam na początku koncentracji i naskoczenia oraz przyduszenia tych teoretycznie słabszych rywali. Potem zaczynają oni wierzyć, że mogą oskubać nas z punktów, natomiast w naszych szeregach pojawiają się nerwy. Uważam, że to jest powodem tego, że tracimy punkty z teoretycznie słabszymi przeciwnikami – teoretycznie, bo liga jest wyrównana, a pierwsza runda pokazała, że każdy może wygrać z każdym. Mam jednak nadzieję, że wyeliminujemy ten mankament w rundzie rewanżowej i nie będziemy już gubić punktów.

Przyda się kilka dni odpoczynku?

– Na pewno tak. Odczuwamy już zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Jesteśmy zmęczeni siatkówką, którą cały czas żyjemy. Na treningach powtarzamy elementy, które zawodziły w poprzednim meczu. Myślę, że oddech od siatkówki wszystkim dobrze zrobi. Dzięki niemu z uśmiechem i czystą głową wrócimy do treningów.

Ale czasu na odpoczynek zbyt dużo nie będzie, bo już na początku stycznia czeka was kolejny mecz ligowy. Czas na rewanż w Siedlcach?

W sromotnym stylu oddaliśmy siedlczanom trzy punkty we własnej hali. Wszyscy za bardzo chcieliśmy się pokazać na inaugurację sezonu. W naszych szeregach pojawiły się nerwy i tamten mecz nam zupełnie nie wyszedł. Ale taki jest sport. Teraz liczymy na rewanż w Siedlcach. Chcemy dobrze rozpocząć drugą rundę, aby umocnić się w czołówce tabeli.

  • Rozmowa przeprowadzona po meczu z SMS-em, przed śmiercią trenera Brdjovicia

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved