Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Głuszak: Zespół z Modeny jest mocny i wyrównany

Jakub Głuszak: Zespół z Modeny jest mocny i wyrównany

– Zespół z Modeny jest na tyle wyrównany, że tak naprawdę trzeba uważać na atak z każdej strefy. Czy to skrzydłowe, czy środkowe – to zawodniczki, które wiele znaczą w światowej siatkówce. Nie możemy tego rozgraniczać tak, że tylko Ozsoy i Brakocević. Cały tamten zespół jest mocny i żeby z nim wygrać, trzeba od początku do końca grać na 100% swoich możliwości – powiedział po meczu z Grot Budowlanymi Łódź, a przed inauguracyjnym spotkaniem Ligi Mistrzyń trener Chemika Police, Jakub Głuszak.

Czy spodziewał się pan, że wygrana z Budowlanymi Łódź przyjdzie wam tak łatwo, tak szybko?Jakub Głuszak: – Chyba nikt się tego nie spodziewał. My byliśmy przygotowani na twardy mecz, na ciężką walkę i z takim też nastawieniem przystąpiliśmy do tego spotkania. To, że graliśmy mądrze taktycznie, konsekwentnie, byliśmy bardzo zmotywowani, dało nam możliwość odniesienia zwycięstwa nad Budowlanymi Łódź 3:0. Jest to dla nas ważne także ze względu na to, że już w czwartek czeka nas kolejny mecz, bardzo ważny i dzięki temu, że tak szybko to się odbyło, możemy nasze siły magazynować na mecz z Modeną i tylko na tym się teraz koncentrujemy.

Czy można powiedzieć, że zagrywka i atak to było to, czym wygraliście niedzielne spotkanie?

– Na pewno w ataku prezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale też solidnie przygotowywaliśmy się do tego, jak mamy w tym ataku grać i to przyniosło efekt, co jest bardzo pocieszające. Dość mocno nastawialiśmy się też na pracę zagrywką i dzięki temu łatwiej nam się grało na siatce. Zespół z Łodzi starał się nam przeciwstawić, jednak to jeszcze nie wystarczyło. Jest to na pewno ciekawa drużyna i jeszcze wiele przed nią.

Niedzielna wygrana nad Grot Budowlanymi Łódź i ta wcześniejsza w Dąbrowie Górniczej pozwalają chyba z dużym optymizmem patrzeć na czwartkowy mecz z zespołem z Modeny.

– Na pewno jest to powód do optymizmu, ale nie możemy uśpić naszej czujności. W niedzielę jeszcze się pocieszymy, a już od poniedziałku zaczynamy pracę nad tym, aby jak najlepiej zagrać mecz z Liu Jo Nordmeccanicą Modena. Fajnie, że weszliśmy na wysokie obroty, że już prezentujemy równą, stabilną formę, a nie tak jak wcześniej, kiedy to wszystko mocno falowało. Oby tak już było dalej, żebyśmy mogli na Boże Narodzenie pojechać z myślą, że od sierpnia do 22 grudnia wykonaliśmy dobrą robotę.

W zespole z Modeny problemów nie brakowało. Odeszła amerykańska rozgrywająca Molly Kreklow, Lorenzo Micellego zastąpił Marco Gaspari. Czy ma to wpływ na wasze przygotowania do tego meczu?

– Nie. Ja w ogóle na takie rzeczy nie patrzę. Najważniejsze jest nasze przygotowanie zarówno sportowe, jak i mentalne. Koncentrujemy się na tym, aby zagrać dobre zawody. Fajnie, że przed meczem z Modeną graliśmy z łodziankami, która prezentuje troszkę podobny styl grania do Modeny, więc mieliśmy takie bezpośrednie przygotowanie przed arcyważnym meczem.

We włoskiej ekipie są takie dwie liderki, Jovana Brakocević-Canzian i Neriman Ozsoy. To są te dwie zawodniczki, na których się szczególnie skupicie?

– Zespół z Modeny jest na tyle wyrównany, że tak naprawdę trzeba uważać na atak z każdej strefy. Czy to skrzydłowe, czy środkowe – to zawodniczki, które wiele znaczą w światowej siatkówce. Nie możemy tego rozgraniczać tak, że tylko Ozsoy i Brakocević. Cały tamten zespół jest mocny i żeby z nim wygrać, trzeba od początku do końca grać na 100% swoich możliwości.

Dla pana osobiście będzie to debiut w Lidze Mistrzyń w roli pierwszego szkoleniowca. Są jakieś szczególne emocje w związku z tym?

– Nie, ja na to w ogóle nie patrzę. Skupiam się na tym, żeby mój zespół dobrze grał i żeby tę drużynę dobrze przygotować do tych meczów i to jest dla mnie najważniejsze. To, czy to jest pierwszy mecz w mojej karierze, czy któryś z kolei – nie ma żadnego znaczenia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved