Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Głuszak: Wszystko jest w naszych rękach

Jakub Głuszak: Wszystko jest w naszych rękach

fot. chemik-police.com

W piątkowe popołudnie poznaliśmy przeciwników Chemika Police w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. – Na losowanie nie możemy narzekać. Porównując tegoroczne losowanie do tych z ostatnich lat, szczerze musimy przyznać, że wszystko jest w naszych rękach – stwierdza szkoleniowiec policzanek, Jakub Głuszak.

Policzanki zmierzą się z Dynamem Kazań, Vizurą Ruma i Maritzą Płowdiw. O zdanie na temat grupy poproszono trenera i dwie zawodniczki, które grały w barwach Vizury. – Na losowanie nie możemy narzekać. Porównując tegoroczne losowanie do tych z ostatnich lat, szczerze musimy przyznać, że wszystko jest w naszych rękach. Trafiliśmy na pewno na mocne Dynamo, no i pozostaje kwestia Vizury i Maritzy. Nie będziemy udawać, że wiemy o tych drużynach wszystko. Wiemy tyle, że to bardzo młode ekipy, składające się głównie z siatkarek z kraju, z którego pochodzi zespół. Teraz musimy zdobyć jak najwięcej materiałów do analizy, aby poznać przeciwników, wiedzieć czego się spodziewać i być perfekcyjnie do turnieju przygotowanym – zaznacza Jakub Głuszak, trener.W barwach Vizury grały zarówno Bianka Busa, jak i Sladjana Mirković, dwie Serbki obecnie występujące w Chemiku. – Vizura to zawsze bardzo młody zespół, najczęściej złożony wyłącznie z zawodniczek, które w przyszłości mogą być na bardzo wysokim poziomie, a na serbskich parkietach zbierają doświadczenie. Młodość oznacza również duży głód zwycięstw. Nie patrzą na drugą stronę siatki, walczą w każdym secie, bo chcą się pokazać. Wiele z tych dziewczyn gra w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju lub jest już w szerokim składzie pierwszej kadry. W Vizurze grałam 3 lata, to był mój ostatni klub przed wyjazdem z Serbii. Wiele się tam nauczyłam, wspominam z sentymentem – mówi Bianka Busa, przyjmująca.

W podobnym tonie wypowiada się Sladjana Mirković. – Grałam tam przez 5 lat, znam większość zawodniczek. To młode i ambitne dziewczyny, więc nie wydaje mi się, żeby było nam łatwo. Które miejsce zajęłyby, gdyby grały w polskiej lidze? To trudne pytanie, ponieważ jestem już drugi sezon poza zespołem i nie wiem, jaki styl prezentuje obecnie. Ostrzegam jednak przed lekceważeniem tej drużyny, bo na pewno nie zabraknie jej woli walki i potencjału – przestrzega Mirković.

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń Chemik Police zagra właśnie w Serbii. Spotkanie zaplanowane jest na połowę grudnia (12-14). Dokładną datę rozgrywania pojedynku poznamy wkrótce.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved