Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jakub Głuszak trenerem Chemika Police

Jakub Głuszak trenerem Chemika Police

fot. chemik-police.com

Jakub Głuszak objął funkcję pierwszego trenera Chemika Police. Na stanowisku zastąpił Jurija Mariczewa, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. To właśnie pod wodzą Głuszaka policzanki w minionym sezonie sięgnęły po mistrzostwo Polski.

Głuszak piastował stanowisko pierwszego szkoleniowca od połowy minionego sezonu. Z klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. – Nie wiem, czy to deja vu, czy zupełnie inna sytuacja. Nie chcę się skupiać na porównywaniu wydarzeń do tych z poprzedniego sezonu. Los potoczył się tak, że ponownie jestem pierwszym trenerem. To dla mnie duża szansa, więc zamierzam być bardzo skupiony i w pełni ją wykorzystać –powiedział 30-latek.

Policzanki od dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Cały okres przygotowawczy zaplanowany jest na osiem tygodni. – Program treningowy okresu przygotowawczego sporządziliśmy wspólnie, dlatego każdy członek sztabu szkoleniowego jest z nim zaznajomiony. Zmiana na stanowisku trenerskim nie przyniesie zmian w treningach. Realizujemy plan, który sobie nakreśliliśmy – dodał trener.Głuszak jest jednym z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Z Chemikiem zdobył dwa mistrzostwa, Puchar i dwa Superpuchary Polski. – Stawiamy na młodego szkoleniowca. Kuba w poprzednim sezonie udowodnił swoją wartość. Uważamy, że jeśli perspektywiczny trener ma szanse sprostać oczekiwaniom, zrealizować cele, to jest warty naszego zaufania. Kuba, pomimo młodego wieku, ma bardzo bogaty warsztat trenerski, dobry kontakt z zawodniczkami, kibicami i mediami. Wierzymy w jego umiejętności – zaznaczył Paweł Frankowski, prezes klubu.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved