Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jakub Głuszak: Szukaliśmy rozwiązań

Jakub Głuszak: Szukaliśmy rozwiązań

Siatkarki Chemika Police awansowały do finału Pucharu Polski, pokonując w 1/2 finału drużynę Developresu SkyRes Rzeszów. – Szukaliśmy rozwiązań, robiąc kolejne zmiany. Najważniejsze jest to, że w końcu znaleźliśmy odpowiednie ustawienie. Każda dziewczyna miała swój udział w tym zwycięstwie – powiedział po spotkaniu trener ekipy mistrzyń Polski, Jakub Głuszak.

Siatkarki Chemika Police po bardzo długim i wyrównanym starciu z rzeszowiankami zdołały awansować do finału Pucharu Polski. W tie-breaku mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń siatkarkom z Podkarpacia. – Był to bardzo trudny mecz, było w nim dużo walki, długich wymian, twardej gry. Z naszej strony często rotowaliśmy składem. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy, bo ja się tego spodziewałem, że to będzie długie i ciężkie spotkanie. Ja przestrzegałem zespół przed meczem, że tak będzie. Widać po wyniku, że wytrzymałyśmy tę wojnę nerwów i dzięki temu możemy teraz spokojnie przygotowywać się do półfinału – mówił po pierwszym półfinale rozegranym w Zielonej Górze trener policzanek, Jakub Głuszak.Co takiego wyjątkowego niosą za sobą rozgrywki Pucharu Polski, że tak łatwo jest tutaj o sprawienie niespodzianki? – Wszyscy o tym mówią, że to jest jeden mecz, nie ma możliwości rewanżu. Tu decyduje dyspozycja dnia i tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Ja jestem zadowolony, że my dzisiaj trafiliśmy z formą, zostajemy w Zielonej Górze i będziemy walczyć w niedzielę o Puchar Polski – dodał szkoleniowiec Chemika Police. Trener Lorenzo Micelli w sobotnie popołudnie zdecydował się posłać do boju nieco inną wyjściową szóstkę, niż miało to miejsce za kadencji szkoleniowca Jacka Skroka. – Widać, że w zespole Developresu Rzeszów jest wprowadzonych kilka zmian, ale nie chciałbym tutaj zdradzać, o czym myślę, bo być może jeszcze się z nimi spotkamy. Dlatego nie będę zdradzał taktyki, którą przygotowujemy – powiedział tajemniczo Głuszak.

Jaka będzie recepta policzanek na powtórzenie sukcesu sprzed roku? – Na pewno dobra, równa gra na wysokim poziomie. To będzie bardzo ważne. Myślę, że ten, kto będzie lepiej przygotowany fizycznie, ten wygra cały mecz – ocenił Głuszak. Szansę zaprezentowania się na parkiecie otrzymały niemal wszystkie przyjmujące Chemika i niemal wszystkie miały w trakcie spotkania swoje wzloty i upadki. – Tak, ale szukaliśmy rozwiązań, robiąc kolejne zmiany. Najważniejsze jest to, że w końcu znaleźliśmy odpowiednie ustawienie. Każda dziewczyna miała swój udział w tym zwycięstwie – zakończył trener mistrzyń Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved