Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jakub Głuszak poprowadzi żeńską reprezentację Węgier

Jakub Głuszak poprowadzi żeńską reprezentację Węgier

fot. vasasvolleyball.hu

Jakub Głuszak przez kilka lat związany był z Chemikiem Police. Z mistrzem Polski rozstał się w 2018 roku. Później do sukcesów poprowadził Vasas Obuda Budapeszt, a teraz ma objąć żeńską reprezentację Węgier.

Jakub Głuszak jest trenerem młodego pokolenia, który szkoleniowe szlify zbierał w Chemiku Police. Pracował w nim od 2014 roku do lutego 2018 roku. W tym czasie wraz z zachodniopomorską drużyną sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo kraju oraz dwa razy po Puchar Polski. Jednak słabsza forma i gorsze wyniki zespołu sprawiły, że w lutym 2018 roku musiał rozstać się z policką ekipą.Następnie przeniósł się na Węgry, gdzie objął stanowisko trenera Vasas Obuda Budapeszt. W sezonie 2018/2019 poprowadził zespół do mistrzostwa kraju, a w tym sezonie kontynuuje dobrą pracę z Vasas Obuda. Pod jego wodzą zespół z Budapesztu przebrnął przez kwalifikacje do Ligi Mistrzyń, a w fazie grupowej zdołał już urwać punkt w wyjazdowym meczu Imoco Volley Conegliano. Następnie uległ jednak u siebie Nantes VB oraz Volei Alba Blaj, przez co na półmetku fazy grupowej zajmuje ostatnie miejsce w grupie D. Oprócz pracy z mistrzem Węgier Głuszak ma objąć tamtejszą żeńską reprezentację.

Przypomnijmy, że żeńska reprezentacja Węgier była jednym ze współgospodarzy mistrzostw Europy w 2019 roku. Wówczas podopieczne Jana De Brandta nie pokazały się jednak ze zbyt dobrej strony. W fazie grupowej zdołały odnieść zaledwie jedno zwycięstwo, bez straty seta pokonując Estonki. W pozostałych spotkaniach jeszcze seta urwały Rumunkom, a porażki po 0:3 z Azerkami, Holenderkami oraz Chorwatkami sprawiły, że ostatecznie zajęły dopiero piąte miejsce w grupie i nie awansowały do fazy pucharowej. Do tej pory raczej nie były uznawane nawet za europejskiego średniaka, ale może pod wodzą Jakuba Głuszaka węgierska reprezentacja poczyni kolejny progres i będzie w stanie bardziej namieszać na Starym Kontynencie.

źródło: hunvolley.hu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved