Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak o przygotowaniach do sezonu

Jakub Głuszak o przygotowaniach do sezonu

fot. chemik-police.com

– Już wcześniej przez dwa tygodnie przygotowywaliśmy się do sezonu bez trenera Mariczewa, który był przecież na igrzyskach w Rio z reprezentacją Rosji. Pracowaliśmy według wcześniej opracowanego systemu, który uzgadnialiśmy z trenerem Mariczewem – mówi trener Chemika Police, Jakub Głuszak, który opowiada o przygotowaniach zespołu do sezonu.

Na treningach Chemika brakuje trzech reprezentantek Polski. Nie powoduje to komplikacji w przygotowaniach do sezonu?Jakub Głuszak:Na pewno ich brakuje. Lepiej byłoby, gdyby były wszystkie dziewczyny, ale na razie nie ma takiej możliwości. Dziewczyny mają swoje reprezentacyjne obowiązki i ważne kwalifikacje do mistrzostw Europy. My wspomagamy się na treningach młodymi siatkarkami z naszej drużyny występującej w Młodej Lidze. Dla nich to duża szansa i frajda, że mogą z takimi zawodniczkami potrenować. Widać, że towarzyszy im trochę stresu, ale dają sobie radę.

Praktykowane w ubiegłym roku wspólne treningi z innym zespołami tym razem nie dojdą do skutku?

W tym roku wybieramy się tylko do Niemiec do Schwerina. Taka była nasza decyzja po wnikliwym przeanalizowaniu całego terminarza rozgrywek. Ustaliliśmy, że taki trening połączony ze sparingiem odbędziemy tydzień przed ligą. Wówczas będziemy mieli cały zespół i to będzie takie nasze ostatnie przetarcie przed inauguracją Orlen Ligi. Mamy do Schwerina blisko i jest tam bardzo dobry zespół, a właśnie takiego przeciwnika szukaliśmy.

Dla wielu kibiców zaskoczeniem był fakt, że klub ma w składzie trzy atakujące. Czy jedna z nich, a myślę o Malwinie Smarzek, podobnie jak w reprezentacji będzie próbowana na przyjęciu?

Początkowo takiego założenia nie było, ale po tym jak okazało się, że mamy w składzie trzy nominalne atakujące, Malwina Smarzek na pewno będzie przesunięta na przyjęcie. Z całej trójki ma największe predyspozycje, aby na tej pozycji dobrze się zaprezentować. Gra na przyjęciu już w reprezentacji, więc z pewnością będzie to z korzyścią dla nas.

Nową zawodniczką w ekipie jest też przyjmująca Jelena Blagojević. Czy można ją porównać do Heleny Havelkovej, która odeszła z klubu?

Jeśli chodzi o te dwie przyjmujące, to na pewno różnią się warunkami fizycznymi. Jelena jest dużo niższa, ale za to bardzo dobrze wyszkolona technicznie. Jeśli chodzi o przyjęcie i obronę czy wykorzystanie bloku przeciwnika w ataku, będzie z pewnością wiodącą postacią w zespole. Podoba mi się ta zawodniczka. Jest mocno zaangażowana w trening i widać, że ma cel w tym, co robi.

Rozmawiał Wojciech Taczalski – Kurier Szczeciński

źródło: 24kurier.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved