Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jakub Głuszak: Jak najszybciej się zebrać i zaprezentować w Serbii

Jakub Głuszak: Jak najszybciej się zebrać i zaprezentować w Serbii

– Nie podjęliśmy walki z zespołem z Rzeszowa. Powtórzyły się te błędy i mankamenty w naszej grze, które wcześniej się pojawiły, czyli bardzo duża ilość błędów w kontrataku. W sobotę mieliśmy podbitych bardzo dużo piłek, których nie zamieniliśmy na punkt. Nie mogliśmy sobie także poradzić z ustawieniem bloku do zawodniczek z Rzeszowa – mówił po sobotniej porażce 0:3 trener Chemika Police. Teraz przed mistrzyniami Polski mecz Ligi Mistrzyń z Vizurą Ruma. – Tam nie będzie już miejsca na pomyłki i musimy jak najszybciej się zebrać i jak najlepiej zaprezentować w Serbii – dodał Jakub Głuszak.

W sobotnim starciu 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Chemika Police zagrały jedno z najsłabszych spotkań od dłuższego czasu spotkanie i nie były w stanie podjąć walki z Developresem SkyRes Rzeszów. – Nie podjęliśmy walki z zespołem z Rzeszowa. Powtórzyły się te błędy i mankamenty w naszej grze, które wcześniej się pojawiły, czyli bardzo duża ilość błędów w kontrataku. W sobotę mieliśmy podbitych bardzo dużo piłek, których nie zamieniliśmy na punkt. Nie mogliśmy sobie także poradzić z ustawieniem bloku do zawodniczek z Rzeszowa. Developres SkyRes obnażył nasze mankamenty i trzeba jak najszybciej wykasować ten mecz z głowy. Liga jest długa, więc na pewno jeszcze może się wiele wydarzyć. My musimy się już teraz skupiać na meczu Ligi Mistrzyń. Tam nie będzie już miejsca na pomyłki i musimy jak najszybciej się zebrać i jak najlepiej zaprezentować w Serbii – powiedział po meczu trener Chemika Jakub Głuszak. Ja osobiście czuję się bardzo źle po tym meczu, ale mam nadzieję, że nasza gra pójdzie do przodu i tym meczem w Lidze Mistrzyń poprawimy sobie nastroje i wejdziemy znów na zwycięską ścieżkę – dodał szkoleniowiec.Policzanki przegrywały w meczu 0:2, ale po dziesięciominutowej przerwie dobrze weszły w trzecią odsłonę. – Dobrze zaczęliśmy tego seta, prowadziliśmy 11:8 i wydawało się, że kontrolujemy grę, ale od tego momentu ona się skończyła. Zespół z Rzeszowa zdobył potem siedemnaście punktów, a my tylko pięć. Na pewno nie była to siatkówka, jaką prezentujemy, więc wypada tylko przeprosić kibiców i następnym razem zmazać tę plamę – przyznał Jakub Głuszak. Podopieczne Lorenzo Micellego miały ogromną przewagę, jeżeli chodzi o skuteczność ataku ze skrzydeł. – Na pewno ten mecz z Developresem pokazał, że jeszcze więcej musimy pracować nad tym blokiem. Do tej pory nie graliśmy źle w tym elemencie, w sobotę nie wiem, co się stało, bo blok w ogóle nie funkcjonował – analizował opiekun Chemika Police.

Policzanki muszą teraz jak najszybciej zapomnieć o nieudanym spotkaniu ligowym, bowiem już we wtorek zmierzą się z Vizurą Ruma w ramach Ligi Mistrzyń. Oprócz zespołu z Serbii grupowymi rywalkami Chemika Police będą siatkarki Maritzy Płowdiw i Dynama Kazań. – Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ja wcale nie uważam, że mamy prostą grupę. Rozgrywki europejskie charakteryzują się zupełnie innym poziomem gry, innym podejściem. Przed nami trudny mecz, ale miejmy nadzieję, że zakończony naszym sukcesem. Już od tego meczu w Serbii będziemy mogli pokazać ten styl, który chcemy prezentować – podkreślił Jakub Głuszak. Szkoleniowiec pokusił się też o ocenę najbliższego rywala w europejskich pucharach. – Jest to zespół bardzo młody, składający się z zawodniczek krajowych. Jest tam dużo wysokich dziewczyn, które prezentują ciekawy poziom. Są liderkami serbskiej ligi, mamy materiały z czterema meczami zespołu Vizury i jest co analizować. Na pewno rzuca się w oczy dobra gra ich skrzydłowych, więc to będzie priorytet, żeby zatrzymać te zawodniczki, które grają na skrzydłach – zakończył Jakub Głuszak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved