Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jakub Głuszak: Lubię plany długofalowe

Jakub Głuszak: Lubię plany długofalowe

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jaki zespół udało nam się skomponować. Proszę uwierzyć, że zakontraktowanie odpowiednich zawodniczek, które mają stanowić o sile drużyny przez cały najbliższy rok, nie jest łatwe. Trzeba znaleźć dziewczyny o określonych umiejętnościach, ale również charakterach, które wpasują się w naszą wizję zespołu – przyznał Jakub Głuszak, trener Chemika Police.

Jak oceniasz kadrę Chemika na sezon 2017/18?Jakub Głuszak: – Jestem bardzo zadowolony z tego, jaki zespół udało nam się skomponować. Proszę uwierzyć, że zakontraktowanie odpowiednich zawodniczek, które mają stanowić o sile drużyny przez cały najbliższy rok, nie jest łatwe. Trzeba znaleźć dziewczyny o określonych umiejętnościach, ale również charakterach, które wpasują się w naszą wizję zespołu. Stworzyliśmy drużynę kompletną, umożliwiającą zrealizowanie celów, czyli obronę mistrzostwa i Pucharu Polski.

Kadra liczy 13, a nie 14 zawodniczek. Wspominałeś już, że nie jest to dla ciebie problem. Dlaczego?

– Ponieważ temat 13 zawodniczek nie jest dla nas nowy. W zasadzie przez 90% minionego sezonu trenowaliśmy w 13-osobowej kadrze, z trzema środkowymi. Wiemy, jak pracować w takim systemie, dlatego nie jest to dla mnie zmartwienie.

Chemik zdecydował się wypożyczyć Nikolę Abramajtys do pierwszej ligi. Nie lepiej byłoby ją zostawić jako czwartą środkową?

– Nikola nie poradziła sobie na poziomie Orlen Ligi. Poprzedni sezon pokazał, jak dużo pracy przed nią. W mojej ocenie nie jest jeszcze gotowa na ten szczebel rozgrywek. Nie mówię tylko o umiejętnościach siatkarskich, ale również o mentalności. Dlatego zdecydowaliśmy się wypożyczyć ją do pierwszej ligi. Nikola potrzebuje teraz jak najwięcej czasu na parkiecie, a w Chemiku nie miałaby takiej gwarancji. Przenosi się do Opola, miasta rodzinnego, to pomoże jej w podnoszeniu umiejętności.

Jak wyglądać będą przygotowania do sezonu?

– Przygotowania rozpoczynamy 15 sierpnia. Spotykamy się z całą drużyną, dziewczyny czekają testy medyczne i fizyczne. Następnego dnia udajemy się do Wieńca Zdrój, kurortu wypoczynkowego naszego sponsora „Selenka”. Tam czeka nas trzydniowy wyjazd o charakterze integracyjno-organizacyjnym. Zawodniczki zapoznają się z planem na najbliższe tygodnie. Porozmawiamy o zasadach i regułach współpracy. Właściwe trenowanie rozpoczniemy 21 sierpnia w poniedziałek. Przez pierwsze 2 tygodnie czeka nas praca nad wytrzymałością, sporo czasu spędzimy w siłowni. Dodatkowo zaplanowaliśmy małe urozmaicenie w postaci zajęć z jogi, które pomogą w rozwoju gibkości. Czekają nas również wizyty na Arkonce, gdzie zagramy w siatkówkę plażową oraz kilka jednostek treningowych na basenie. Po upływie 2 tygodni skupimy się wyłącznie na siatkówce. Kończą się baseny i plażówki, zaczniemy pracę w hali nad systemami gry.

Co z meczami towarzyskimi?

– Tylko turniej towarzyski w Bobolicach. Innych meczów sparingowych nie przewidujemy, ponieważ kadrowiczki późno wrócą do nas po mistrzostwach Europy i do startu rozgrywek pozostanie nam niewiele czasu. Pamiętajmy, że tydzień przed inauguracją Orlen Ligi zagramy mecz o Superpuchar Polski.

Czym różnić będzie się zbliżający okres przygotowawczy od tego z zeszłego roku?

– Pierwsze, co rzuca się w oczy, to liczba zawodniczek. Rok temu mieliśmy do dyspozycji 10 siatkarek, teraz możemy mieć tylko 6, w zależności od tego, ile z nich zostanie powołanych do reprezentacji. Ograniczona kadra na pewno trochę utrudnia przygotowania, ale to nie pierwsza taka sytuacja dla naszego klubu. W odpowiedni sposób rozplanowaliśmy przygotowania, aby szóstka, która zacznie z nami od początku, była w optymalnej formie.

Miałeś jakieś wątpliwości przed podpisaniem nowego kontraktu? Umowę parafowałeś kilka tygodni temu.

– Nie miałem wątpliwości. Zaproponowano mi kontrakt, który obejmuje 2 najbliższe lata. Pomysł dwuletniego kontraktu bardzo mi się spodobał. Lubię plany długofalowe. Doceniam zaufanie ze strony klubu i zrobię wszystko, aby się za to odwdzięczyć. Cieszę się, bo zdążyłem polubić Police i Szczecin. Będzie to mój czwarty sezon w klubie, czuję się tutaj jak w domu. Chemik zapewnia nam wszystko, co potrzebne do optymalnej pracy. Sportowo, marketingowo, medialnie i organizacyjnie.

Jak wypadają nasze zawodniczki w World Grand Prix?

– Ostatnio byłem w Ostrowcu i na żywo śledziłem poczynania kadry Polski. Mecze Serbii czy Holandii oglądam w telewizji. Cieszy mnie, że zawodniczki Chemika są ważnymi postaciami w swoich reprezentacjach. Regularnie występują, punktują, są istotnymi ogniwami mentalnymi. Trzymam za dziewczyny kciuki i mam nadzieję, że dalej będą się tak dobrze prezentować we wszystkich meczach, jakie są przed nimi do rozegrania.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved