Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak: My dopiero zaczynamy

Jakub Głuszak: My dopiero zaczynamy

Chemik Police rozstrzygnął losy rywalizacji w meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza w zaledwie godzinę. Dąbrowianki były tłem dla ekipy z Polic i w żadnym z setów nie stanowiły zagrożenia dla swoich rywalek. – Wygraliśmy gładko, w dobrym stylu, z Dąbrową, ale to nie może oznaczać rozprężenia. My dopiero zaczynamy – powiedział trener Chemika Jakub Głuszak.

Znając ciebie, to spotkanie z MKS-em Dąbrowa Górnicza rozgrywałeś w głowie kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Jak ono wyglądało?Jakub Głuszak: – Wyobrażałem sobie pewne fragmenty i zastanawiałem się, jakie założenia wprowadzić, aby wszystko odpowiednio zadziałało. Postawiliśmy na zagrywkę i rozsądny system blok-obrona. Zależało mi, abyśmy trzymali się serwowania w określone strefy. Dziewczyny bardzo dobrze realizowały plan, dzięki temu łatwiej grało nam się w bloku. Dąbrowa w pewnym momencie straciła chęć do gry w ofensywie, bo nie miała pomysłu na skończenie ataku. Co nie udało nam się zablokować, to udało się wybronić. 

Największe kłopoty miała Helena Horka, główne działo zespołu z Dąbrowy Górniczej. 

– Poświęciliśmy dużo czasu w trakcie odpraw, aby pokazać dziewczynom, jak powinno się przeciwko niej ustawiać. Zagraliśmy cierpliwie w bloku. Horka po dwóch setach miała skończony jeden atak, więc udało nam się ją skutecznie wyłączyć.

Od początku sezonu w wysokiej formie jest Stefana Veljković. Serbka bryluje na siatce, ale również sprawia dużo problemów zagrywką. Myślisz, że Stefi jest w stanie grać na takim poziomie przez cały sezon?

– Stefi weszła w etap bardzo dobrej formy. Prezentuje to, co my, ale i ona sama od siebie wymaga. Przed nami bardzo ważne spotkania, dlatego cieszę się, że Stefi jest w wysokiej i równiej formie. Czy ją utrzyma? Zrobimy wszystko, aby tak się stało. 

Z dobrej strony pokazała się Malwina Smarzek. Zrobiła swoje w ataku, ale w gratisie dołożyła solidne przyjęcie.

–  W tym temacie musimy być wyważeni. Malwina na dobrą sprawę przyjmuje piłkę od czterech miesięcy. Odbiór będzie falować – raz zagra dobrze, raz gorzej. Potrzebny jest czas, duża ilość powtórzeń, aby go ustabilizować. Na tę chwilę Malwina jest bardzo ofensywną zawodniczką, a ciężar przyjęcia ma spoczywać na innych. Faktycznie w środowym meczu z Dąbrową Górniczą Malwina odbierała solidnie, a do tego poprawnie technicznie, co bardzo nas cieszy. Sporo pracujemy z nią indywidualnie. Teraz potrzebna jest jej cierpliwość, chłodna głowa i dużo trenowania. 

Czy w Dąbrowie Chemik dał przedsmak potencjału, jaki zaprezentuje w bieżącym sezonie? Spotkanie z drugim zespołem reprezentującym Polskę w Lidze Mistrzyń trwało godzinę i dwie minuty. 

– Byliśmy bardzo blisko jakości, jaką chcemy reprezentować w najważniejszych momentach sezonu. Zagraliśmy najlepsze spotkanie dotychczas. Dziewczyny złapały trochę świeżości, widać efekty pracy i naszego przedsezonowego planu. Teraz musimy skupić się na udoskonaleniu pewnych niedokładności, bo wiem, że możemy grać jeszcze lepiej. 

Chemik jest w odpowiedniej formie przed meczem z Budowlanymi, którzy przegrali tylko jedno spotkanie i depczą policzankom po piętach w ligowej klasyfikacji?

– Jesteśmy gotowi. Czeka nas ciekawy mecz, spodziewam się dużo twardej walki w ataku, sporo gry taktycznej. O zwycięstwie może zadecydować, kto lepiej wytrzyma mecz psychicznie. 

Co stoi za dobrym startem łodzianek?

– Nie jestem zaskoczony ich dobrą formą. W porównaniu z poprzednim sezonem skład został wzmocniony, ale trzon drużyny jest podobny. Została rozgrywająca, która ma już wypracowane pewne schematy. Dużym wzmocnieniem jest transfer Kai Grobelnej. Ponadto dołączyła Paulina Maj-Erwardt, która w poprzednim sezonie grała u nas. Chemik ma za sobą dwa spotkania z mocnymi przeciwnikami. Teraz czas na łodzianki, ten mecz odpowie, czy jesteśmy gotowi na grę w Lidze Mistrzyń. Ważne, aby nie stracić koncentracji. Wygraliśmy gładko, w dobrym stylu, z Dąbrową Górniczą, ale to nie może oznaczać rozprężenia. My dopiero zaczynamy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved