Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak: Cieszymy się, że przeciwnik nam się postawił

Jakub Głuszak: Cieszymy się, że przeciwnik nam się postawił

Siatkarki Chemika Police w starciu z Developresem Rzeszów prowadziły już 2:0, jednak ostatecznie wygrały z rzeszowiankami dopiero po tie-breaku, tracąc tym samym pierwszy punkt w tym sezonie. – Wszyscy w Polsce mówią, że powinniśmy wygrywać szybko, łatwo i przyjemnie, ale wcale tak nie musi być – mówił po pięciosetowym zwycięstwie trener policzanek, Jakub Głuszak.

Chemik Police przez większość pierwszego seta musiał gonić wynik, jednak w końcu mistrzynie Polski doprowadziły do remisu i o wiele lepiej rozegrały końcówkę premierowej odsłony. W drugiej partii policzanki pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, jednak w dalszej części spotkania nie utrzymały swojej dobrej dyspozycji, a lepiej zaczęły prezentować się gospodynie, doprowadzając do tie-breaka. W decydującym secie lepsze okazały się ostatecznie siatkarki z Polic, tracąc jednak pierwszy punkt w tych rozgrywkach. – Przecież wygraliśmy ten mecz. Wszyscy w Polsce mówią, że powinniśmy wygrywać szybko, łatwo i przyjemnie, ale wcale tak nie musi być. My dobrze o tym wiemy. Na pewno spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie trudny, bo zespół z Rzeszowa się postawi. Drużyna Developresu gra coraz lepiej, także nie powiedziałbym, że jest to jakaś sensacja – stwierdził po spotkaniu Jakub Głuszak. Jego ekipa nadal jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Orlen Lidze, jednak stracony punkt kosztował Chemika utratę pierwszego miejsca w tabeli, bowiem w poniedziałkowym starciu komplet punktów zgarnęli Budowlani Łódź. – Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, jak na razie mamy same wygrane w lidze. Tylko się cieszyć, że trafił nam się taki mecz, że przeciwnik nam się postawił, bo za niecały miesiąc przed nami rozgrywki europejskie i tam już zespoły będą grały na podobnym poziomie. To było dla nas bardzo dobre przygotowanie – przyznał trener mistrzyń Polski.

Głuszak nie szczędził pozytywnych słów pod adresem zespołu z Podkarpacia i nie ukrywał, że dobrze zaprezentował się w starciu z jego siatkarkami. – Rzeszowianki były waleczne. Bardzo dobrze grały w obronie, a także w przyjęciu. Nie mogliśmy sobie poradzić z tym, aby zdobyć punkt zagrywką. Naszym celem było, żeby nie psuć zagrywek, żeby wprowadzać serwis regularnie i taktycznie. Pogubiliśmy się w trakcie tego trzeciego, czwartego seta, gdzieś nam to uciekało. Myślę, że zespół z Rzeszowa zaprezentował się bardzo fajnie. Widać, że w drużynie jest chemia, a bardzo dobrą pracę wykonuje trener Jacek Skrok. To jest kwestia czasu, ażeby rzeszowianki zaczęły piąć się w górę tabeli – ocenił szkoleniowiec policzanek.