Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak: Chciałem dać drużynie nowy impuls do lepszej gry

Jakub Głuszak: Chciałem dać drużynie nowy impuls do lepszej gry

fot. Karolina Koster

Trener Chemika Police Jakub Głuszak ma na swoim koncie zdobycie Pucharu Polski. Policzanki po raz trzeci z rzędu zagrają w finale Orlen Ligi. – Obejmując funkcję pierwszego trenera, razem ze sztabem szkoleniowym chciałem dać drużynie nowy impuls do lepszej gry – powiedział szkoleniowiec polickiej ekipy.

Czy nie obawiał się pan zostać pierwszym trenerem Chemika, wszak jest to duża odpowiedzialność?

Jakub Głuszak: – Gdybym się obawiał, to nie przyjąłbym tego stanowiska, taka mogłaby być najprostsza odpowiedź. Z drugiej strony razem z całym sztabem szkoleniowym doszliśmy do wniosku, że tej drużynie trzeba dać nowy impuls, dodatkowy bodziec do lepszej gry. Trzeba pamiętać, że nie jest to tylko moja praca, ale wszystkich osób, którzy są odpowiedzialni za wyniki. Cieszy mnie fakt, że udało nam się zbudować dobrą relację z zawodniczkami i dzięki tej relacji udaje nam się osiągać dobre wyniki.Trzeba pamiętać, że na ekipie Chemika ciąży presja osiągnięcia dobrych wyników i wygrywania kolejnych spotkań. Czy fakt ten stanowi dla was obciążenie?

– Sport charakteryzuje się tym, że towarzyszy mu presja. W zespole, jaki mamy, w każdym meczu jesteśmy stawiani w roli faworyta, ja lubię taką presję, lubię takie wyzwania. Stanowi to dla nas dodatkowy bodziec i wpływa na nas pozytywnie. Lepiej być trenerem w zespole, gdzie jest duża presja niż w ekipie, która musi odrabiać straty.

Zwycięstwem w Dąbrowie Górniczej po raz trzeci z rzędu zagracie w finale Orlen Ligi, czy pańskie zawodniczki odczuwają zmęczenie po tak intensywnych meczach?

– Przystępując do drugiego meczu, mieliśmy zaledwie dwa dni wolnego po wyczerpujących spotkaniach w Pucharze Polski. Przed tym meczem mieliśmy drobne problemy zdrowotne, turniej w Kaliszu kosztował nas wiele wysiłku. Ja do tej pory nie mogę dojść do siebie, a tym bardziej zawodniczki, które włożyły wiele wysiłku fizycznego. Siatkarki pokazały, że są dobrze przygotowane do sezonu, a w szczególności do najważniejszych meczów. Pomimo drobnych urazów i dolegliwości pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi wyjść na boisko i potrafimy walczyć.

W meczu przeciwko MKS-owi pokazaliście prawdziwą wolę walki. O waszej wygranej zadecydowały blok i zagrywka, czy kładziecie duży nacisk na te elementy?

– Bardzo duży nacisk kładziemy na zagrywkę i dało się to zauważyć w meczu przeciwko dąbrowiankom. Jeśli chodzi o blok, to staramy się podpowiadać zawodniczkom, jakie opcje najlepiej wybrać. W momencie gdy one widzą, że to działa, to mają większe zaufanie do sztabu szkoleniowego i gra wygląda dobrze.

W trzeciej partii spotkania wasza gra się załamała, z czego to wynikało?

– Siatkówka jest grą błędów, o czym mówi wiele osób. W nasze poczynania w trzecim secie wkradło się rozluźnienie, zawodniczki popełniły kilka błędów własnych. Pomimo niekorzystnego wyniku pokazaliśmy, że potrafimy podnieść się z trudnej sytuacji. Na drugiej przerwie technicznej powiedziałem siatkarkom, że teraz nie ma miejsca na błędy i musimy walczyć o każdą piłkę i tylko tak grając, możemy dogonić przeciwnika. Tak też się stało, popełniliśmy w tym okresie gry tylko jeden błąd, wygraliśmy tego seta i za to należą się słowa uznania dla całej ekipy.

Ma pan na swoim koncie pierwszy sukces, jakim jest zdobycie Pucharu Polski, czy teraz myśli pan o kolejnym tytule, jakim jest mistrzostwo?

– Do zdobycia tytułu najlepszej drużyny jest jeszcze długa droga, na razie jesteśmy w finale, mamy chwilę radości i powoli będziemy o tym zapominali. Zapomnieliśmy już o Pucharze Polski i powoli będziemy skupiać się na finale. Z kim zagramy, to się okaże w najbliższym czasie.

Jak będziecie wykorzystywać przerwę, która będzie czekała całą ekipę?

– Na pewno będziemy chcieli odpocząć, ponieważ zawodniczki miały pewne problemy zdrowotne. Od poniedziałku rozpoczniemy przygotowania do najważniejszych meczów w sezonie, mamy już rozpisane mikrocykle i będziemy się na tym skupiali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved