Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak: Będziemy starali się zastąpić Mariolę

Jakub Głuszak: Będziemy starali się zastąpić Mariolę

fot. chemik-police.com

– Będziemy starali się zastąpić Mariolę, wypełnić tę lukę, która powstała. Szukamy i zobaczymy, jak to się potoczy. Mariola była jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w zespole i na pewno jest to też strata dla nas, jeżeli chodzi o jej jakieś uwagi, podpowiedzi dla młodszych koleżanek – mówi trener Chemika Police, Jakub Głuszak. Zespół rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W planach są zajęcia na basenie, plażówka, joga i oczywiście siłownia. – Myślę, że większość klubów idzie podobnym tokiem, może tylko ta joga jest czymś nowym dla nas. Chcieliśmy wprowadzić coś nowego, jakiś impuls w te przygotowania, żeby je uatrakcyjnić – dodaje szkoleniowiec.

Mistrzynie Polski 15.08 rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu, już bez spodziewającej się dziecka Marioli Zenik. – Odbyliśmy z Mariolą krótką rozmowę, nie powiedzieliśmy sobie „do widzenia”, tylko „do zobaczenia”, zobaczymy, jak to się dalej potoczy, czy będzie wracała do sportu, czy nie – opowiada trener Jakub Głuszak, który podkreślił, że przede wszystkim cieszy się ze szczęścia zawodniczki. – Jeżeli chodzi o tę stronę sportową, to na pewno jest to dość kłopotliwe, bowiem dość późno się o tym dowiedzieliśmy. Większość zespołów ma kadry już pozamykane. Będziemy starali się zastąpić Mariolę, wypełnić tę lukę, która powstała. Szukamy i zobaczymy, jak to się potoczy. Mariola była jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w zespole i na pewno jest to też strata dla nas, jeżeli chodzi o jej jakieś uwagi, podpowiedzi dla młodszych koleżanek – dodał szkoleniowiec Chemika Police.

Przygotowań Chemik nie rozpocznie oczywiście w pełnym składzie, bowiem część zawodniczek przebywa ze swoimi reprezentacjami. – Zacznie Izabela Bełcik, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Katarzyna Zaroślińska, Alex Holston, Natalia Mędrzyk, będą dwie młode zawodniczki z Młodej Ligi, Magdalena Stysiak i rozgrywająca Patrycja Chrzan, reszta zespołu będzie uczestniczyła w zgrupowaniach swoich reprezentacji. Myślę, że to też dobrze świadczy o naszym klubie, znaczy to, że mamy mocny zespół i z tego powinnyśmy się cieszyć opowiada Jakub Głuszak. W planach przygotowań są zajęcia na basenie, plażówka, joga i oczywiście siłownia. – Myślę, że większość klubów idzie podobnym tokiem, może tylko ta joga jest czymś nowym dla nas. Chcieliśmy wprowadzić coś nowego, jakiś impuls w te przygotowania, żeby je uatrakcyjnić.Zmiany poza gronem zawodniczek nastąpiły także w sztabie szkoleniowym. Do zespołu dołączył chociażby Piotr Matela, który będzie pełnił funkcję asystenta, czy Łukasz Filipecki, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne. – Jeżeli chodzi o sztab, to przede wszystkim jest to węższe grono niż to zawodnicze. My się wszyscy znamy, przez te wszystkie lata pracy nasze szlaki się krzyżowały niejednokrotnie. Te wybory, jakich dokonaliśmy, były świadome, wybraliśmy osoby, do których mamy pełne zaufanie, wiedzieliśmy, że są to ludzie mający odpowiednie kwalifikacje do tego, żeby pracować w naszym klubie. Ja jestem bardzo zadowolony z tego, jaki sztab szkoleniowy zbudowaliśmy – przyznaje Jakub Głuszak.

Trener mistrzyń Polski wypowiedział się także na temat reprezentacji Polski. – Na pewno trzeba się cieszyć z tego, że reprezentacja Polski wygrała tę drugą dywizję World Grand Prix, bo już od czterech lat staraliśmy się o to, by ją wygrać. W przyszłym roku już będziemy się mogli mierzyć z tymi najlepszymi zespołami, co jak mówił już trener Nawrocki, będzie dużą korzyścią dla zawodniczek. Na pewno pozostaje jednak niedosyt po kwalifikacjach do mistrzostw świata – mówi. – Ja myślę, że tam można by było znaleźć kilka liderek, bo widać, że ważnym ogniwem, ważnym liderem tej kadry na pewno jest Joanna Wołosz. Widać, że trzyma ten zespół w ryzach, kieruje grą i przez to, że dziewczyny dostają dobre piłki od Asi, to kończą czy to Berenika Tomsia, czy to Malwina Smarzek. Jest to zespół zbilansowany, ale moją cichą liderką jest właśnie Joanna Wołosz – dodaje Jakub Głuszak.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved