Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Durski: Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej

fot. krispol1liga.pls.pl

SMS PZPS I Spała przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 0:3 w meczu 7. kolejki Krispol I ligi mężczyzn. Należy dodać, że bielszczanom wcale łatwo nie przyszło to zwycięstwo. – W momentach, w których mogliśmy przejąć inicjatywę w spotkaniu nie ustrzegliśmy się prostych błędów. One były kluczowe dla jego przebiegu. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej – powiedział Jakub Durski, rozgrywający spalskiej drużyny.

Za wami bardzo wyrównane spotkanie przeciwko BBTS Bielsko-Biała. Pomimo walki, nie udało się wam urwać punktów rywalom.Jakub Durski: BBTS Bielsko-Biała to bardzo doświadczony zespół, który był w naszym zasięgu, zwłaszcza że w tym sezonie jeszcze nie pokazali na co ich stać. Mieliśmy swoje szanse na przełamanie, ale w decydujących momentach podawaliśmy rękę przeciwnikowi.

Czego zabrakło w tym spotkaniu?

– Uważam, że w momentach, w których mogliśmy przejąć inicjatywę w meczu nie ustrzegliśmy się prostych błędów. One były kluczowe dla jego przebiegu.

Obserwując waszą grę mam wrażenie, że coraz pewniej czujecie się na parkietach Krispol I ligi. Rzeczywiście tak jest?

– Zdecydowanie się z tym zgadzam. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej. Należy jednak pamiętać, że dobra gra nie jest równoznaczna z wygraną. Żeby wygrać każdy z czternastu zawodników musi dołożyć coś od siebie.

Dla was gra na zapleczu PlusLigi to chyba niezwykle cenne doświadczenie?

– Oczywiście, że tak. Gramy z drużynami, które w swoich szeregach mają zawodników, którzy kiedyś grali na najwyższym poziomie. Jest to świetna okazja na zdobycie cennego doświadczenia.

Przed wami mecz Pucharu Polski, a następnie spotkanie z Mickiewiczem Kluczbork. To kolejna szansa na zdobycz punktową.

– Puchar Polski to kolejna okazja na pokazanie się w środowisku siatkarskim i zebranie doświadczenia. Mecz z drużyną z Kluczborka będzie ciężki, ale naszym celem jest zwycięstwo i krok po kroku zbliżanie się do ósemki.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved