Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bucki: Musimy walczyć z każdym

Jakub Bucki: Musimy walczyć z każdym

fot. Klaudia Piwowarczyk

W meczu otwierającym ostatnią kolejkę fazy zasadniczej PlusLigi Jastrzębski Węgiel mierzył się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Podopieczni Roberto Santilliego prezentowali się lepiej od rywali i wygrali całe spotkanie 3:1. – Wiadomo, że to był ostatni mecz, który tak naprawdę za dużo nie zmienia, ale myślę, że każdy z nas czuł taką chęć zwycięstwa – powiedział siatkarz Jastrzębskiego Węgla Jakub Bucki.

Pierwsze dwa sety Jastrzębianie wygrali bez większych problemów, dopiero w trzecim pojawiły się kłopoty. Katowiczanie wypracowali dużą przewagę, której podopieczni Roberto Santilliego nie byli w stanie odrobić. Czwartą odsłonę spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni, którzy wygrali całe spotkanie 3:1.  – Wiadomo, że to był ostatni mecz, który tak naprawdę za dużo nie zmienia, ale myślę, że każdy z nas czuł taką chęć zwycięstwa. Sadzę, że walczyliśmy z Katowicami, oni też nam się postawili. Wychodzimy z tego pojedynku zwycięsko i to jest taki dobry prognostyk przed fazą play-off – przyznał Jakub Bucki.Pod koniec spotkania drobnego urazu doznał Wojciech Ferens, który po pojedynku lekko utykał. Czy przypadek przyjmującego jest poważny? – Myślę, że nie. Wiadomo, że teraz to obciążenie treningowe mamy większe, ponieważ właśnie zaczęliśmy się przygotowywać do tej fazy play-off. Jednak myślę, że to nic poważnego i mam nadzieję, że za tydzień będziemy wszyscy gotowi – powiedział atakujący.

Jastrzębianie do przedostatniej kolejki fazy zasadniczej walczyli o zajęcie 2. miejsca w tabeli, które dałoby im awans do półfinału rozgrywek. W tym pojedynku podopieczni Roberto Santilliego musieli uznać wyższość ONICO Warszawa. – Muszę potwierdzić słowa naszego kapitana, który powiedział w jakimś wywiadzie, że gubiliśmy wcześniej te ,,oczka” i po prostu wyszło tak, że te wcześniejsze mecze też miały wpływ na to jak skończyliśmy punktowo. Zaczynamy z trzeciej pozycji, ale myślę, że nie ma też co tego przeżywać za bardzo. Będziemy się bić z tym szóstym zespołem. Nie wiem z kim się zmierzymy, ale jeżeli myślimy o czymś więcej to musimy walczyć z każdym – zakończył Jakub Bucki.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved