Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bucki w Jastrzębskim Węglu

Jakub Bucki w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Jakub Bucki. Kontrakt 30-letniego atakującego będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

 Pochodzący z Przysuchy w województwie mazowieckim siatkarz swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Jadarze Radom. W jego barwach też zadebiutował na parkietach PlusLigi, a miało to miejsce w sezonie 2007/2008. Kiedy w 2011 roku miejsce radomskiego klubu (wówczas już pierwszoligowca) przejął KPS Siedlce, właśnie tam trafił nowy nabytek klubu z Jastrzębia-Zdroju. Po roku gry w pierwszej lidze Jakub postanowił spróbować swoich sił na Słowacji. Został graczem VK Slavia Svidnik i z klubem tym zdobył wicemistrzostwo kraju. Po jednym sezonie spędzonym u naszych południowych sąsiadów obrał kurs na Azję. Za namową swojego trenera ze Slavii Svidnik Petra Kalnego, który otrzymał angaż w Pawłodarze, wyruszył na dwa lata do Kazachstanu. Jak twierdzi, pod względem sportowym był to ciekawy epizod w jego karierze. W pierwszym sezonie został wicemistrzem kraju oraz zdobywcą Pucharu, a to drugie trofeum było premiowane grą w Klubowych Mistrzostwach Azji. W rozgrywkach tych organizowanych w 2015 roku w Tajpej jego zespół zajął miejsce tuż za podium, ulegając w meczu o brąz znanemu irańskiemu klubowi Paikan Teheran. W swoim drugim sezonie w Kazachstanie ekipa z Pawłodaru zajęła trzecie miejsce w lidze, co zostało przyjęte w kazachskim klubie jako wynik średnio zadowalający.

Jakub Bucki powrócił do Polski i znów przywdział barwy siedleckiego KPS-u, w którym rozegrał jeden sezon. W minionych rozgrywkach ponownie było mu dane zasmakować gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw BBTS-u Bielsko-Biała. Teraz przywdzieje trykot Jastrzębskiego Węgla i nie ukrywa, że jest tym faktem podekscytowany. – Przyznam szczerze, że propozycją z Jastrzębskiego Węgla byłem zaskoczony. Nie spodziewałem się oferty z takiego klubu. To bardzo miła niespodzianka – mówił atakujący. Jednocześnie dodał, że jest bardzo pozytywnie nastawiony do pracy w nowym klubie. – Mogę obiecać, że będę walczył, by jak najwięcej dać drużynie. Wiem, jaka będzie moja rola w zespole, ale mimo to będę próbował dać tyle, ile potrafię – zapowiedział Jakub Bucki. – Nie ma co ukrywać, że rola lidera w ataku przeznaczona jest dla Konarskiego. Ale potrzebujemy zawodnika, który byłby wsparciem dla Dawida. Ciężko jest rozegrać cały sezon, mając do dyspozycji jednego atakującego. Myślę, że Jakub przy swoim doświadczeniu, jakie zdobył w PlusLidze, wywiąże się ze swej roli – tłumaczył Ferdinando de Giorgi, trener zespołu.

Jakub Bucki
Ur. 13.08.1988 r. w Przysusze
Wzrost: 197 cm
Waga: 84 cm
Zasięg w ataku: 343 cm
Zasięg w bloku: 324 cm
Kluby: Jadar Radom, KPS Siedlce, VK Slavia Svidnik (SVK), VK Pawłodar (KAZ), KPS Siedlce, BBTS Bielsko-Biała

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved