Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: ZAKSA nam wyjaśniła, że progi są za wysokie

Jakub Bednaruk: ZAKSA nam wyjaśniła, że progi są za wysokie

fot. FIVB

– My gramy o utrzymanie w lidze, jednak dwa pierwsze mecze dodały nam pewności siebie. Nie jesteśmy pierwsi i nie jesteśmy ostatni, po których ZAKSA przejechała się walcem. Wielkie zespoły tak powinny traktować swoich słabszych rywali – mówił w rozmowie z Polsatem Sport trener Chemika Bydgoszcz, Jakub Bednaruk.

Po dwóch wygranych meczach na inaugurację były apetyty na zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu, czy to trochę za wysokie progi?Jakub Bednaruk: – Apetyty były, ale ZAKSA nam wyjaśniła, że progi są za wysokie. My gramy o utrzymanie w lidze, jednak dwa pierwsze mecze dodały nam pewności siebie. Nie jesteśmy pierwsi i nie jesteśmy ostatni, po których ZAKSA przejechała się walcem. Wielkie zespoły tak powinny traktować swoich słabszych rywali. ZAKSA stuknęła nas mocno i nie pozwoliła wstać, za co należy jej się wielki szacunek. Jeśli zespół lepszy leje słabszy, nie powinno być żadnej nonszalancji ani śmiechów pod siatką. Podeszli do tego profesjonalnie i stłukli nas 3:0. My nie robimy z tego tragedii. Za nami trzy mecze w pięć dni. Trochę odcięło nam prąd. Graliśmy dwa mecze o życie, dzisiaj nie daliśmy już rady.

Tu każdy mecz może być o życie…

– W tej lidze każdy, kto spadnie, może mieć już problemy. W zeszłym roku udało nam się uratować ligę, w tym roku będziemy grali o to samo. Nie uważam, że po ograniu mistrza Polski jesteśmy zespołem wielkim. Podchodzimy do tego z pokorą. Może po nas tego nie widać, ale to dobrze.

Kto może być faworytem tego sezonu? Niektórzy liczą, że w grze będzie nawet osiem zespołów…

– Ja zawsze się mylę, kiedy typuję… Uważam, że jednak ZAKSA spotka się z PGE Skrą w finale raz jeszcze. W szóstce będzie panowało niezłe zamieszanie, bo dobrych zespołów jest mnóstwo. Ja chciałbym, żebyśmy nie musieli patrzeć za siebie. Trzy dni temu ZAKSA przejechała się po naszpikowanej gwiazdami Stoczni, dzisiaj zrobiła to samo z nami. Takie życie. Będę apelował do zawodników, żeby spokojnie wstali i przygotowali się do kolejnego spotkania.

 

Cała rozmowa z Jakubem Bednarukiem w Polsacie Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved