Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Zagrywka i agresja – kluczem do zwycięstwa

Jakub Bednaruk: Zagrywka i agresja – kluczem do zwycięstwa

ONICO AZS Politechnika Warszawska odniosła ważne zwycięstwo z MKS-em Będzin i traci do będzinian zaledwie jeden punkt. – O naszej wygranej zadecydowała dobra zagrywka i zadziorność – powiedział po meczu szkoleniowiec Politechniki Jakub Bednaruk.

 Co stało się z drużyną po tym drugim secie, czy te dwa wygrane sety was nie rozkojarzyły?

Jakub Bednaruk:MKS Będzin zaryzykował we wszystkim, w czym mógł, a my musieliśmy przeczekać ten bardzo dobry okres gry gospodarzy. Nie da się grać tak przez cały mecz w taki sposób, jak pokazał MKS w tym secie, cieszy mnie postawa rezerwowych, którzy zagrali w trzecim secie. Zawodnicy rezerwowi przedłużyli tę partię, wiadomo, że nie skończyła się ona w 10 minut, braliśmy wszystkie możliwe czasy, wideoweryfikacje i to przyniosło skuteczny rezultat w kolejnym secie. Wiedzieliśmy, że jak będziemy grać punkt za punkt, to w końcówce jesteśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Czy blok i zagrywka zadecydowały o waszej wygranej?

– Wiedzieliśmy, że MKS ma bardzo dobre przyjęcie w hali w Sosnowcu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy ryzykować zagrywką, ponieważ ich przyjmujący bardzo dobrze rozdziela piłki do swoich kolegów i ciężko jest go rozczytać. Warto zauważyć, że w pierwszym secie wykonaliśmy 25 zagrywek i żadnej nie zepsuliśmy. Ważnym elementem w tym meczu okazała się być nasza zagrywka oraz zadziorność.

Poziom drugiego seta nie zachwycił, obie ekipy popełniły wiele błędów, z czego to wynikało?

Na meczach siatkarskich trzeba być bardzo cierpliwym, nie da się grać meczu bardzo źle i bardzo dobrze. Są momenty, gdy przeciwnik prezentuje się dobrze, wówczas trzeba prezentować się inteligentnie i tak właśnie zagraliśmy przeciwko MKS-owi.

Z jakim nastawieniem podejdziecie do tych trzech ostatnich spotkań w sezonie zasadniczym?

– Cieszy nas fakt, że Paweł Zagumny zagrał w pełnym wymiarze drugi mecz od miesiąca grudnia, wiemy o tym, że bez Pawła jesteśmy jak bokser bez jednej ręki, dobrze, że nic go nie boli i bardzo nam pomógł w tym meczu. W meczu z Jastrzębskim Węglem chcemy odnieść zwycięstwo, mamy swoje cele na ten sezon i chcemy go uratować.

Co zamierza pan robić po sezonie, który wkrótce dobiegnie do końca?

Chcę wypełnić umowę, którą podpisałem dwa lata temu do końca, nie przedłużam umowy z Politechniką i jest to moja wspólna decyzja z klubem. Jestem w tym klubie ósmy rok, a piąty jako pierwszy trener i obok Andrzeja Kowala z Resovii mam najdłuższy staż w jednym klubie i to też trzeba docenić. Na pewno chciałbym trenować klub z polskiej ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved