Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Bednaruk: Wyszliśmy za bardzo naładowani

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie umiemy jeszcze grać pod presją. Na mecz ze Skrą też wyszliśmy za bardzo naładowani. Chcieliśmy pozabijać, a czasami trzeba mądrzej zagrać. Tego jeszcze nie potrafimy, ale się nauczymy – powiedział po przegranej z wicemistrzem Polski Jakub Bednaruk, trener MKS-u Będzin.

Siatkarzom MKS-u Będzin nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki. W środowy wieczór przegrali w trzech setach z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Momentami nawiązali walkę, ale wzięło górę doświadczenie stołecznego zespołu. Szczególnie będzinianie mogą żałować przegranej końcówki drugiej odsłony. – Boli drugi set, w którym było 29:27, a od stanu po 23 Verva dostała od nas pięć punktów po błędach. Nie umiemy jeszcze grać pod presją. Na mecz ze Skrą też wyszliśmy za bardzo naładowani. Chcieliśmy pozabijać, a czasami trzeba mądrzej zagrać. Tego jeszcze nie potrafimy, ale się nauczymy – ocenił trener drużyny znad Czarnej Przemszy, Jakub Bednaruk.Po przegranej drugiej partii po walce na przewagi desygnował on do gry zmienników, którzy już nie nawiązali zbyt wyrównanej walki z wicemistrzami Polski. – Ostatnio mało grali zawodnicy rezerwowi. Z drugiej strony należy spojrzeć w kalendarz i zobaczyć, ile meczów rozegraliśmy w ostatnim czasie. Poza tym czułem, że po takiej końcówce drugiego seta mógłby ten trzeci set tak samo wyglądać, gdybym zostawił podstawowych zawodników. Zazwyczaj jest tak, że nie udaje się podnieść zespołowi po niewykorzystaniu jednej szansy w pojedynku z mocnym rywalem. Rozegraliśmy 5 meczów w 18 dni. To jest dla siatkarzy bardzo duży wysiłek – dodał szkoleniowiec zespołu z Będzina.

W najbliższy weekend MKS czeka pojedynek za „sześć” punktów, bowiem zmierzy się z powoli podnoszącą się, choć nadal zajmującą ostatnie miejsce w stawce Visłą Bydgoszcz. Jeśli ekipa znad Czarnej Przemszy odniesie zwycięstwo, to wciąż ma szansę na to, aby włączyć się jeszcze do walki nawet o miejsce w czołowej ósemce, które gwarantuje grę w play-off. – To będzie dla obu zespołów mecz o mistrzostwo. Wynik może, ale nie musi decydować o dalszych losach obu drużyn. Może uspokoić albo zdenerwować. Chcemy zagrać dobrą siatkówkę, jaką ostatnio gramy. Przez pół seta pierwszego i większość drugiego seta graliśmy naprawdę na dobrym poziomie – zakończył Jakub Bednaruk.  

źródło: inf. własna, youtube - MKS Będzin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved