Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Nie wierzę w sezon bez obcokrajowców

Jakub Bednaruk: Nie wierzę w sezon bez obcokrajowców

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jakub Bednaruk trener MKS-u Będzin oraz członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski wyraził przekonanie, że najbliższy sezon PlusLigi odbędzie się tak jak poprzednie z udziałem obcokrajowców. Taką opinię były siatkarz wygłosił w programie „Sportowe trzy po trzy” na antenie TVP3 Bydgoszcz. – Nie wierzę w to, nie znajdzie się taki prawnik, który potrafiłby rozwiązać te kwestie wciąż ważnych kontraktów obcokrajowców – przyznał szkoleniowiec.

Dyskusja o organizacji kolejnych rozgrywek siatkarskiej PlusLigi skoncentrowała się w ostatnim czasie na udziale w niej obcokrajowców. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Andrzej Grzyb, będący zwolennikiem rozegrania sezonu z tylko polskimi siatkarzami.Nie wierzę w to, nie znajdzie się taki prawnik, który potrafiłby rozwiązać te kwestie wciąż ważnych kontraktów. To byłaby awantura dosyć spora, z finałem w sądzie. Podpisane zostały umowy i teraz ciężko byłoby je rozwiązać – powiedział na antenie TVP 3 Bydgoszcz Jakub Bednaruk, były rozgrywający między innymi Jastrzębskiego Węgla, czy Trentino Volley.

W trenerce można znaleźć pracę, ale nie jest jej tak dużo. Nie wszyscy się też do tego nadają i mają predyspozycje. To ciekawa praca, bo cały czas zostaje się w sporcie – dodał szkoleniowiec MKS-u Będzin zapytany o tych zawodników, którzy chcieliby po zakończeniu kariery spróbować się w roli szkoleniowców.

*więcej w serwisie sport.onet.pl

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved