Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: W naszej grze nie ma przypadku

Jakub Bednaruk: W naszej grze nie ma przypadku

fot. Katarzyna Antczak

– Mamy sporo rzeczy w grze już wypracowanych na treningu, nad innymi będziemy pracować, natomiast na chłodno zdiagnozowałem dwa problemy, które się pojawiły i będziemy na treningach nad tym pracować – mówi Jakub Bednaruk. – Nie jest przyjemnie przegrywać, ale każdy mecz gramy lepiej niż poprzedni – dodaje szkoleniowiec Łuczniczki Bydgoszcz.

Dla bydgoskich siatkarzy turniej w Elblągu był pierwszym tego typu sprawdzianem przedsezonowym. Dość powiedzieć, że organizatorom udało się zaprosić do udziału w zawodach także mistrza kraju ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (stawiła się jednak bez reprezentantów kraju), a także Trefla Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Łuczniczka w półfinale uległa 1:3 gdańszczanom, zaś w meczu o trzecią lokatę po tie-breaku przegrała z ZAKSĄ.Jak szkoleniowiec Łuczniczki podsumowuje mecze w wykonaniu swoich zawodników? – Jeśli chodzi o mecz z Treflem, to dwa pierwsze sety nie są do zapomnienia. Graliśmy na równi do pewnego poziomu, potem dostaliśmy trzy zagrywki flotem i rywal od stanu 20:20 odskoczył nam na 23:20. Biliśmy się, walczyliśmy. Mieliśmy bardzo dużą szansę, żeby zagrać tie-breaka, ale Bartek Filipiak, który dał nam ognia w tym pojedynku, potknął się na kontrze.

Dużo gorszy nastrój Jakub Bednaruk miał po meczu z ZAKSĄ. – Kompletnie nie rozumiem tego, co stało się z nami w tie-breaku, bowiem w trzech ustawieniach przegrywaliśmy 4:12. Muszę ten mecz obejrzeć na spokojnie. Powinniśmy ten mecz skończyć 3:1, ale zamiast dokończyć dzieła, to podaliśmy rękę przeciwnikowi i to była konsekwencja zarówno końcówki czwartej partii, jak i całej piątej – przyznał trener bydgoskiego zespołu. Mimo to sam turniej ocenia pozytywnie. – Generalnie turniej na plus, mamy sporo rzeczy w grze już wypracowanych na treningu, nad innymi będziemy pracować, natomiast na chłodno zdiagnozowałem dwa problemy, które się pojawiły i będziemy na treningach nad tym pracować. Nie jest przyjemnie przegrywać, ale każdy mecz gramy lepiej niż poprzedni. W naszej grze nie ma przypadku, styl wypracowujemy – dodał Jakub Bednaruk.

W środę bydgoszczanie zmierzą się ze Skrą Bełchatów, a w nadchodzący weekend zagrają w XII Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka. W pierwszym meczu turnieju rywalem bydgoszczan będzie Onico Warszawa (piątek, 18.00). – Mamy duże szczęście, bo mecze kontrolne przed startem ligi gramy z samym topem. Cieszę się z tego, bo jeśli mamy znaleźć swoje problemy, to tylko grając przeciwko mocnym ekipom, bo wiemy wówczas, gdzie są nasze braki – zakończył Jakub Bednaruk.

Rozmawiał Szymon Fiałkowski – więcej w serwisie metropoliabydgoska.pl

źródło: metropoliabydgoska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved