Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Może będziemy Lisinacowi skakać w sześciu

Jakub Bednaruk: Może będziemy Lisinacowi skakać w sześciu

fot. Katarzyna Antczak

Po meczu z mistrzem przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz pojedynek z wicemistrzem Polski. W sobotę bydgoszczanie we własnej hali podejmą PGE Skrę Bełchatów. – Takie mecze dla trenera są najprostszą sprawą, jeśli chodzi o motywację. Często jest tak, że zawodnik znajduje pokłady swojej energii, umiejętności, której jeszcze nie poznał i jest w stanie go utrzymać przez cały mecz – twierdzi trener Jakub Bednaruk. 

W sobotę rywalem bydgoszczan będzie wicelider tabeli – PGE Skra Bełchatów. Wicemistrzowie Polski są bezsprzecznym faworytem, ale siatkarze Łuczniczki ze wszystkich sił będą chcieli sprawić kibicom niespodziankę i podtrzymać dobrą passę w Łuczniczce. – Będziemy walczyć w naszej hali o zwycięstwo, bo mamy tam naszą małą serię. Mam nadzieję, że nam się uda albo przynajmniej wywalczymy cenne punkty – powiedział rozgrywający, Krzysztof Bieńkowski. Powinniśmy zaryzykować w polu serwisowym, a każdy zawodnik powinien zagrać na najwyższym poziomie. Z takim przeciwnikiem, jak Skra Bełchatów każde odpuszczenie skutkuje stratą 3 czy 4 punktów, a w tym momencie jest już po meczu – powiedział Paweł Gryc. 

W Kędzierzynie-Koźlu bydgoszczanom udało się wygrać tylko jednego seta, w pozostałych oddali oni inicjatywę przeciwnikom. – Na pewno dużo pracujemy w tym tygodniu nad pierwszym tempem, które zawiodło w Kędzierzynie. Rywale zdominowali nas na środku siatki, a wiadomo, kto gra na środku w Bełchatowie. Będziemy próbować, zaryzykujemy, może będziemy Lisinacowi skakać w sześciu. Takie mecze to ma być święto dla nas jako sportowców i dla kibiców. Chcemy, żeby to wyglądało jak święto. Takie mecze dla trenera są najprostszą sprawą, jeśli chodzi o motywację. Często jest tak, że zawodnik znajduje pokłady swojej energii, umiejętności, której jeszcze nie poznał i jest w stanie go utrzymać przez cały mecz – powiedział trener Jakub Bednaruk. 

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved