Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

Jakub Bednaruk: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

fot. MKS Będzin

– Nie robię z tej porażki problemów, mamy swój styl, przegraliśmy mecze z topowymi drużynami. Zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu, listopad będzie dla nas najważniejszy, będziemy grali z drużynami o podobnym potencjale – powiedział szkoleniowiec będzińskiej ekipy Jakub Bednaruk.

Pomimo dobrej postawy przeciwko jastrzębianom punktów nie zdobyliście. Czy jest nerwowo w waszym zespole?Jakub Bednaruk: – Sezon dla nas zaczął się ciężko, ale należy docenić to, jak grali przeciwko nam jastrzębianie, w szczególności przez dwa i pół seta. Należy stwierdzić, że jest do zespół, który jest kandydatem do zdobycia medalu. My nie zagraliśmy złej siatkówki, tylko każda nasza próba kończyła się kontratakiem naszych rywali. Nie robię z tej porażki problemów, jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, zawodnicy na testach wyglądają bardzo dobrze. Mamy swój wypracowany styl, ale na razie nie wygrywamy ponieważ gramy z topowymi drużynami. W chwili obecnej jest nerwowo, wiadomo, że lepiej jest wygrać trzy mecze z drużynami z dołu tabeli, a potem przegrać pięć meczów z ekipami z górnych rejonów tabeli, będziemy siebie rozliczali po zakończonym sezonie. W tych czterech przegranych meczach byliśmy blisko sprawienia niespodzianki, a przeciwko jastrzębianom nie byliśmy blisko.

O drugim secie będziecie chcieli zapomnieć, czego wam zabrakło?

Pomimo dobrej zagrywki w naszym wykonaniu nie byliśmy w stanie zrobić break-pointu. Nasi rywale w pierwszej akcji zawsze punktowali bez względu na to, czy nasza zagrywka była dobra, czy zła. My nie mieliśmy punktu zahaczenia, jastrzębianie nie popełnili błędów w ataku, ponadto na naszym potrójnym bloku kończyli wszystkie swoje akcje. Nie byliśmy w stanie nic zrobić.

Czy zgodzi się pan z tym, że rywale oprócz słabszego momentu gry w trzecim secie byli niemal perfekcyjni?

– Przy stanie 23:23 w trzeciej partii mogliśmy szukać swojego szczęścia, jednak na przestrzeni meczu zespół z Jastrzębia był od nas lepszy. Trudno znaleźć słabe punkty w tej ekipie. Tak jak wcześniej wspomniałem, będzie to drużyna, która powalczy o medale. Poza tym Fromm był najlepszym przyjmującym jastrzębian i należą mu się za to słowa uznania.

Meczem na przełamanie będzie spotkanie w Radomiu, z jakim nastawieniem do niego podejdziecie?

Nie spodziewałem się tego, uważam że możemy tam wygrać za trzy punkty, spróbujemy tam wygrać. Potem będziemy mieli chwilę czasu na treningi, jak na razie to tego czasu nie mamy zbyt wiele, ponieważ przez cały czas gramy.

Chyba taki terminarz wam nie służy?

Cóż ja mogę powiedzieć, ja jestem od tego, aby trenować. Jak zobaczyłem, że rozegramy w przeciągu miesiąca spotkania mecze z najlepszymi drużynami z poprzedniego sezonu, to wiedziałem, że będzie ciężko. Dla nas najważniejsze mecze będą w listopadzie, kiedy zagramy z ekipami o podobnym potencjale. Poza tym w rundzie rewanżowej będziemy grali więcej meczów u siebie i to też powinien być nasz atut.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved