Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Finał ZAKSA – ONICO

Jakub Bednaruk: Finał ZAKSA – ONICO

fot. FIVB

– To co robią w Zawierciu zasługuje na podziw i szacunek. Mówiąc krótko czapki z głów – nowy trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk również z uznaniem wypowiada się o grze i pracy Aluronu Virtu Warty Zawiercia, półfinalisty PlusLigi.

Jak podkreślił trener Bednaruk „w Aluronie Virtu Warcie stworzono coś kolorowego, a PlusLiga powinna być kolorowa”. – Trzeba walczyć o kibica, a w Zawierciu robią to z dobrym skutkiem – zaznaczył.W półfinałach PlusLigi zagrają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie oraz ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Do strefy medalowej zakwalifikowały cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej więc o niespodziankach nie może być mowy.

Na pewno na pochwały zasłużył jeszcze Cerrad Czarni Radom, któremu co prawda nie udało się awansować do półfinału, ale dość szybko wywalczył miejsce w szóstce, a to przecież jest dobrym wynikiem. Zaskoczyło mnie dość szybkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla nad PGE Skrą Bełchatów. Liczyłem, że w tej parze walka o półfinał potrwa dłużej – powiedział Jakub Bednaruk.

Zdaniem trenera MKS-u Będzin w finale zagrają ZAKSA i ONICO. – To są moi faworyci, choć nie wiem jaki wpływ na zawodników tych klubów będzie miała przerwa między fazą zasadniczą a półfinałami. Sparingi to jednak nie to samo co emocje meczowe – powiedział Jakub Bednaruk.

Jakub Bednaruk zdradził, że „podpisywanie kontraktów w MKS-ie Będzin jest praktycznie na ukończeniu, a ze składu z poprzedniego sezonu zostanie trzech zawodników”.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved