Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Na dziś nic nie można sobie zaplanować

Jakub Bednaruk: Na dziś nic nie można sobie zaplanować

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie wiadomo kiedy zacznie się liga, nie wiem jak też będą wyglądały tegoroczne imprezy reprezentacyjne, czy i kiedy one będą. Praktycznie na dziś nic nie można sobie zaplanować – mówi trener MKS-u Będzin, Jakub Bednaruk. – Na razie widzę to w czarnych kolorach. Ruchy transferowe na razie zamarły, jeżeli chodzi o ligę naszą polską, czy włoską.  Nie wiemy, kiedy wystartujemy z przygotowaniami, jak będzie wyglądała liga, ile klubów wystartuje, ile będzie miało problemy – dodaje.

 Jakub Bednaruk, szkoleniowiec MKS-u Będzin z pesymizmem wypowiada się o przyszłości siatkówki. – Na razie widzę to w czarnych kolorach. Ruchy transferowe na razie zamarły, jeżeli chodzi o ligę naszą polską, czy włoską.  Nie wiemy, kiedy wystartujemy z przygotowaniami, jak będzie wyglądała liga, ile klubów wystartuje, ile będzie miało problemy.  Jest też niestety taka, możliwość, że nie wszystkie kluby wystartują – przyznaje.  – Jeżeli chodzi o nasz klub,  na razie dotyka to nas w mniejszym stopniu. Generalnie w siatkówce ogólnie pieniędzy będzie dużo mniej, niż w zeszłym roku. Ja w MKS Będzin mam wstrzymane ruchy transferowe, jeżeli chodzi o podstawowych zawodników. Robię jedynie mniejsze ruchy, jeżeli chodzi o młodzież o uzupełnienie składu. Dochodzą informacje, że sponsorzy, którzy mają problemy w swoich firmach martwią się najpierw o tym, aby przetrwać kryzys, a dopiero później o tym, jak się reklamować. Sport będzie miał duży problem – dodaje szkoleniowiec MKS-u Będzin.

Jakub Bednaruk przyznał, że w tej chwili ważne jest, aby nawet kosztem grania reprezentacyjnego ratować kluby, które nie ukrywajmy mocno odczują skutki pandemii. – Każdy by chciał, aby kadra coś zagrała, ale większym problemem wydaje się to, aby ratować kluby. Federacje krajowe będą bardziej moim zdaniem interesowały się  tym, aby ratować siatkówkę w danym kraju, niż promować ją na świecie.  Liga Narodów jest imprezą tylko komercyjną.  Musimy myśleć o tym, aby na nowo przyciągnąć sponsorów do ligi – przyznał opiekun MKS-u Będzin.

Podkreślił on także, że sporym problemem dla sportowców jest mocno ograniczona możliwość trenowania.  – Jest to spory problem, bo nawet nie można pobiegać po lesie. Ciężko tak długi okres trenować tylko w przedpokoju. Przede wszystkim nie wiem, kiedy zaczniemy sezon, ale ja już sobie planuję, że przygotowania do niego będą długie.  Nie wiadomo jednak kiedy zacznie się liga, nie wiem jak też będą wyglądały tegoroczne imprezy reprezentacyjne, czy i kiedy one będą. Praktycznie na dziś nic nie można sobie zaplanować – przyznał.

W tej chwili trwają dyskusje na temat, jak pogodzić po wznowieniu rywalizacji rozgrywki zarówno reprezentacyjne, jak i klubowe. Padł pomysł, aby mistrzostwa Europy na przykład rozegrać w styczniu przerywając na jakiś czas ligę. Jakub Bednaruk uważa, ze przeplatanie rozgrywek kadrowych i klubowych to dobry pomysł.  – Dla mnie  to fantastyczna wiadomość. To powinno moim zdaniem być zrobione już wcześniej – mówi. Wypowiedział się on także na temat wpływu przesunięcia igrzysk olimpijskich na naszą reprezentację.  – Nie widzę w tym dla nas żadnego problemu. Moim zdaniem większy mają inne reprezentacje, w których jest sporo starszych graczy i gwiazd, które ciężko zastąpić. My na każdej pozycji mamy zmienników i młodych wchodzących do kadry. Wszyscy czekaliśmy na igrzyska, ale w tej chwili najważniejsze jest zdrowie. W tej chwili nie widzę nawet możliwości przygotowywania się do igrzysk.

 

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved