Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Dla takiego zespołu jak nasz, rozpoczęcie sezonu było mordercze

Jakub Bednaruk: Dla takiego zespołu jak nasz, rozpoczęcie sezonu było mordercze

fot. MKS Będzin

– Byłem bardzo zadowolony z zakupów i przygotowań. Po raz kolejny przypomnę, że budżet klubu nie wzrósł w porównaniu z poprzednimi sezonami, a jednak udało nam się przekonać kilka ciekawych nazwisk – mówił, w kontekście podsumowania ostatnich miesięcy, trener Jakub Bednaruk.

W międzysezonowej przerwie do będzińskiego MKS-u dołączyło aż dziesięciu zawodników. Jako pierwszy kontrakt podpisał TJ Sanders, a jako ostatni do Będzina dotarł Purya Fayazi. Kanadyjczyk odmówił wyjścia na boisko w Bełchatowie, a siatkarz z Iranu po raz ostatni reprezentował MKS w Olsztynie. Z zagranicznego trio pozostał już tylko David Sossenheimer. – Niestety mieliśmy kilka problemów z dwiema największymi gwiazdami, które miały być końmi pociągowymi całej drużyny. TJ przyjechał z niedoleczoną kontuzją, uniemożliwiajacą mu na pokazanie swoich możliwości, a z Fayazim kłopoty rozpoczęły się od wizy. Później od jego kontuzji kolana i ogólnej słabej formy fizycznej, niepozwalającej na pełne obciążenia. Mimo to z naszego poziomu byłem bardzo zadowolony – wspominał szkoleniowiec.Do tego doszedł terminarz. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej będzinianie rozegrali zaledwie cztery spotkania przed zagłębiowską publicznością. Sezon zaczęli od trzech wyjazdowych spotkań, po czym wrócili do „Żeroma”. W nim podjęli Jastrzębski Węgiel, a następnie znów wyruszyli w Polskę. – Wiem teraz jedno. Nigdy nie zgodzę się na sześć meczów wyjazdowych w siedmiu kolejkach. W większości nie mieliśmy na to wpływu, ale może powinienem leżeć Reytanem przed siedzibą PlusLigi i coś wybłagać. Dla takiego zespołu jak nasz, wspomniane rozpoczęcie sezonu było mordercze, bo mimo dobrych meczów nie punktowaliśmy – tłumaczył Jakub Bednaruk.

Siatkarze z Będzina po raz pierwszy wygrali dopiero 7 grudnia. W olsztyńskiej Uranii pokonali Indykpol AZS 3:2, przerywając serię ośmiu przegranych spotkań. Finalnie w pierwszej rundzie wygrali trzy, co przełożyło się na odległą, ale bezpieczną, 13 pozycję w tabeli. – Oczywiście pojawiła się bardzo negatywna presja ze względu na miejsce w tabeli i wyjazd dwóch naszych podstawowych zawodników. Ogólnie nie jestem zadowolony z liczby zdobytych punktów i przegranych meczów z Treflem Gdańsk czy Ślepskiem Suwałki, ale nie przypominam sobie, aby w historii PlusLigi którykolwiek klub budował sobie skład po to, aby stracić gwiazdy w miesiąc – kontynuował Jakub Bednaruk. Mimo przeciwności losu szkoleniowiec MKS-u nie ukrywał zadowolenia z atmosfery panującej w szatni i relacji panujących w siatkarskim Będzinie. – Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, że trzymamy się razem, jako zawodnicy, sztab, klub i kibice. Czujemy ogromne wsparcie na każdym kroku i to nam pomaga w trudnych momentach – dziękował trener.

Rundę rewanżową będzinianie rozpoczną 18 stycznia od domowego starcia z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Osiem dni wcześniej, również w Sosnowcu (godz. 18.30, wstęp wolny), posparują z Jastrzębskim Węglem. – W drugiej rundzie zagramy aż dziewięć meczów u siebie i musimy w nich punktować, aby się utrzymać. W lipcu nasze plany i oczekiwania oczywiście były inne, ale trzeba było je zmienić i dostosować do obecnej sytuacji. Jestem też bardzo zadowolony z postępów wykonanych przez praktycznie wszystkich zawodników, często prezentujących swoją najlepszą siatkówkę podczas meczów. Tego będę się trzymał w drugiej rundzie. Każdy ma zrobić progres, a jako zespół musimy poprawić końcówki setów, bo za dużo ich uciekło nam w pierwszej rundzie – zakończył szkoleniowiec będzinian.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved