Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Cały czas żyjemy na krawędzi

Jakub Bednaruk: Cały czas żyjemy na krawędzi

fot. Katarzyna Antczak

– Wiemy o tym, że topór, który wisi nad nami, jest coraz bliżej krtani. Odsunęliśmy go na parę centymetrów, ale ten topór cały czas nad nami wisi. Widać było jednak, że w tym meczu wszystko, co umieliśmy, to daliśmy – mówił po wygranym 3:2 meczu w Lubinie z Cuprum trener Łuczniczki Bydgoszcz, Jakub Bednaruk. – Było to wyrównane spotkanie i drużyna z Bydgoszczy grała naprawdę dobrze. My popełnialiśmy głupie błędy, a oni popełnili tych błędów troszkę mniej i wygrali – ocenił po meczu Łukasz Kaczmarek, atakujący lubinian.

Łuczniczka Bydgoszcz dzięki dwóm punktom zdobytym w Lubinie odskoczyła od strefy spadkowej i obecnie ma dwa punkty przewagi nad piętnastym w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała. – Nie ukrywamy, że cały czas żyjemy na krawędzi. Wiemy o tym, że topór, który wisi nad nami, jest coraz bliżej krtani. Odsunęliśmy go na parę centymetrów, ale ten topór cały czas nad nami wisi. Widać było jednak, że w tym meczu wszystko, co umieliśmy, to daliśmy. Cztery pierwsze sety – wszystkie na przewagi, może czasami brakowało jakości, ale było w tym dużo serducha, dużo walki i to było widać. Bardzo się cieszymy z tych dwóch punktów. Wprawdzie prowadziliśmy 2:0 i fajnie byłoby wygrać za trzy punkty, ale trzeba z pokorą przyjąć te dwa punkty i nie marudzić. Tego drugiego seta wyciągnęliśmy z naprawdę dużych problemów, a mogło być zupełnie inaczej – mówił po meczu trener bydgoszczan, Jakub Bednaruk.Najlepszym zawodnikiem tego meczu wybrany został Paweł Gryc, który wszedł z ławki rezerwowych i zdobył dla swojego zespołu 20 punktów. – Przez te kłopoty nasze z przyjmującymi, mamy ich tylko dwóch na boisku, ja muszę zaczynać z Grycem na ławce, bo nie wiem, komu mam pomóc. Bo jeśli będę musiał zmienić któregoś z przyjmujących, to muszę mieć Gryca, jeśli muszę pomóc atakującemu, to muszę wstawić Gryca. Gdy go wprowadzam, to już go palę. On przyjął tę rolę przyjmującego i atakującego. Nie był to najlepszy mecz Bartka Filipiaka, ale on po tej kontuzji musi ileś tych treningów wykonać – przyznał trener Bednaruk.

Szkoleniowiec bardzo chwalił po meczu Pawła Gryca. – Cieszę się, że pomógł, bo na początku sam nie wiedziałem, czy wsadzić go na przyjęcie za Gorczaniuka… Mamy duży problem na koniec sezonu, mamy tylko dwóch przyjmujących do grania. Co z tego, że mamy czterech środkowych i trzech rozgrywaczy – tu mogę zmieniać, ale na tych najważniejszych pozycjach mam duży problem. Cieszę się, że gdzie go nie postawię, nawet na rozegraniu, to też będzie dobrze grał. Oczywiście mógłby powiedzieć – to nie moja pozycja, ja chcę grać na swojej – ale on mówi: „Gdzie mnie postawisz trenerze, tam będę grał. I ja się bardzo cieszę, że mam takiego zawodnika – dodał Jakub Bednaruk.

W zespole Cuprum nikt nie robił tragedii z porażki, ale dało się wyczuć lekkie niezadowolenie i rozczarowanie. – To był bardzo ciężki mecz. Pozornie może się wydawać, że jak mieliśmy dziewiąte miejsce, a chłopaki piętnaste, to tak nie będzie, ale oni walczą na śmierć i życie. My już wprawdzie nie mamy szans na czołową szóstkę, ale na pewno chcieliśmy wygrać to spotkanie. Mimo że nie oglądało go wiele osób, to spotkanie mogło się podobać, było pięć setów, wszystkie praktycznie na przewagi, były fajne wymiany, fajne ataki i obrony. Było to wyrównane spotkanie i drużyna z Bydgoszczy grała naprawdę dobrze. My popełnialiśmy głupie błędy, a oni popełnili tych błędów troszkę mniej i wygrali – ocenił po meczu Łukasz Kaczmarek, atakujący lubinian.

Nie chcę oceniać siebie, bo nie jestem od tego, ale na każdym spotkaniu mobilizuję drużynę, nawet jeśli czasem coś nie wyjdzie, to głowa do góry i jedziemy dalej. Po to gramy, po to to robimy, żeby się cieszyć i, za przeproszeniem, zapierdzielać. Zawsze byłem taką osobą, która po przegranej akcji nie zwieszała głowy, tylko starała się podbudowywać swoich rówieśników i piąć się ku zwycięstwu. Niestety w tym meczu się to nie udało – przyznał Kaczmarek.

źródło: Cuprum TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved