Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Za 2-3 miesiące wszystko może się zmienić

Jakub Bednaruk: Za 2-3 miesiące wszystko może się zmienić

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej związanej z pandemią koronawirusa karuzela transferowa kręci się coraz szybciej. Posezonowe zmiany nie ominą MKS-u Będzin. – Na pewno nie prowadzimy rozmów z zawodnikami zagranicznymi. W tej chwili nie znamy jeszcze swojego budżetu, a także nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja w kraju w związku z epidemią – zaznaczył Jakub Bednaruk, szkoleniowiec będzińskiego zespołu.

W PlusLidze sezon 2019/2020 został oficjalnie zakończony. Rozpoczęła się natomiast karuzela transferowa. Chociaż budżety klubów na kolejne rozgrywki to spora niewiadoma, włodarze klubów prowadzą intensywne rozmowy z zawodnikami. W MKS-ie Będzin nie zabraknie roszad. Obecnie, podobnie jak w innych klubach, trwają renegocjacje kontraktów związanych z przedwczesnym zakończeniem sezonu.Jak donosi dziennikarz Katowickiego Sportu zespół z Będzina rozmawia z polskimi zawodnikami. Zgodnie z jego informacjami MKS-ie mają zostać atakujący Rafał Faryna, przyjmujący Rafał Sobański, środkowi Dawid Gunia i Artur Ratajczak oraz rozgrywający Grzegorz Pająk, który do zespołu dołączył w trakcie rozgrywek. Wiele wskazuje natomiast na to, że z drużyny oprócz przyjmującego Davida Sossenheimera odejdą środkowy Dawid Dryja i Michał Potera. Libero łączony jest z Asseco Resovią Rzeszów.

Z będzińskim zespołem łączeni są między innymi Simon van de Voorde czy Luke Perry. – Nic mi o tym nie wiadomo, to zwykłe plotki. Na pewno nie prowadzimy rozmów z zawodnikami zagranicznymi. W tej chwili nie znamy jeszcze swojego budżetu, a także nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja w kraju w związku z epidemią – skomentował te plotki Jakub Bednaruk. – Prowadzenie już teraz rozmów kontraktowych z nowymi zawodnikami zagranicznymi byłoby wielce nieodpowiedzialne. Za 2-3 miesiące wszystko może się zmienić – podkreślił trener, który ma ważną umowę z MKS-em Będzin na kolejny sezon.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved