Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jaki będzie początek Wilfredo Leona w polskiej kadrze?

Jaki będzie początek Wilfredo Leona w polskiej kadrze?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wilfredo Leon szykuje się do współpracy z Vitalem Heynenem. – Zawsze mogą pojawić się wpadki. To nowa twarz. Nowa sytuacja – uspokaja Ireneusz Mazur, trener biało-czerwonych w latach 1998-2000, w rozmowie z TVPSPORT.PL. –  Nie będzie miał łatwego zadania. Nie wejdzie z marszu w nasz system gry. Potrzeba czasu – uważa Ireneusz Kłos.

24 lipca zakończy się okres karencji Leona nakładany przez FIVB na zawodników, którzy zmieniają barwy narodowe. Od tego dnia będzie mógł występować w biało-czerwonych barwach. Przyjmujący Perugii prawdopodobnie zadebiutuje w kadrze w Krakowie podczas Memoriału Wagnera (1–3.08), a potem ma być filarem zespołu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich (Gdańsk, 9–11.08). – To jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Nie możemy sobie tłumaczyć, że z nim w składzie nic złego nie może się nam stać. Zawsze mogą pojawić się wpadki. To nowa twarz. Nowa sytuacja. Musimy się uczyć na bieżąco. Może być jednak tak, że trener zacznie wystawianie składu od niego. W kadrze będzie rywalizacja. To pewne. Cieszy, że gra na tak wysokim poziomie – stwierdził Ireneusz Mazur.– Możemy być spokojni o jego przyszłość. W ostatnich spotkaniach prezentuje imponującą formę. Liga włoska jest jedną z najlepszych na świecie. Leon się tam wyróżnia. Zaliczam go do najwyższej klasy zawodników. Mam nadzieję, że dobrze wkomponuje się w reprezentacje i pomoże mu selekcjoner – zauważył Ireneusz Kłos, 337-krotny reprezentant Polski.

Kubańczyk z polskim paszportem będzie walczył o miejsce w składzie aktualnych mistrzów świata. Bartosz Kurek czy Michał Kubiak nie zmierzają przecież rezygnować z występów w narodowej kadrze. – Zależy, na co w kolejnych miesiącach będzie chciał postawić Vital Heynen. Jeśli pozostanie bardzo dobre przyjęcie, to nie ma nawet kłopotu bez Leona. Dysponujemy siatkarzami, którzy potrafią grać w takich okolicznościach. Jeśli jednak wystąpią braki w przyjęciu. Wilfredo będzie nieoceniony. Nawet gdy źle przyjmie, nadrobi atakiem na siatce. Dla niego obojętne, czy będzie go chciało zatrzymać dwóch-trzech rywali. Robi swoje, dużo się nie zastanawia. Zdobywa punkty na takiej wysokości, że żaden blok nie ma szans – dodał Kłos.

– Lepszy wypiera gorszego. Nie ma rezerwacji w reprezentacji. Młodsi muszą wykazać się umiejętnościami, dobrą dyspozycją. Leon też nie będzie miał łatwego zadania. Nie wejdzie z marszu w nasz system gry. Potrzeba czasu. Pojawi się na zgrupowaniach. Przetestują go w meczach towarzyskich. Jeśli będzie w słabej formie, Heynen może go odstawić. Nikt nie powinien mieć pretensji. Choć jedno jest pewne: bierzmy go z pocałowaniem ręki – zakończył Kłos.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved