Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jaka przyszłość czeka siatkarki Sokoła 43 Katowice?

Jaka przyszłość czeka siatkarki Sokoła 43 Katowice?

fot. archiwum

Po nieudanej próbie wywalczenia awansu do I ligi siatkarki Sokoła 43 Katowice w obecnych rozgrywkach nie mają tak ambitnych celów. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie w lidze. Wszystko dlatego, że miasto obcięło dotację na klub, przez co ten ma znacznie mniejszy budżet. A jaka czeka go przyszłość?

Od kilku lat siatkarki Sokoła 43 Katowice próbowały walczyć o awans do I ligi. Głośno mówiono o tym szczególnie w poprzednim sezonie. Ta sztuka jednak im się nie udała. Zupełnie inaczej było w przypadku Czarnych Katowice, którzy obecnie rywalizują na zapleczu PlusLigi. W efekcie czego to oni (obecnie GKS) są na katowickim świeczniku, a o siatkarkach zrobiło się cicho. – Rzeczywiście jest o nas cicho, ale tak ma być. W zeszłym roku byliśmy na świeczniku i skończyło się tak, jak się skończyło – mówi Krzysztof Zabielny, trener Sokoła 43 AZS AWF Katowice.

Po nieudanym zeszłym sezonie diametralnie zmieniły się priorytety w klubie. W Sokole nikt już nie mówi o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, bowiem jego budżet znacznie zubożał po tym, jak dotacje na niego obcięło miasto. – W tym roku nie walczymy o awans, a bardziej o pozostanie w II lidze, chociaż uważam, że mamy drużynę, która będzie więcej wygrywała niż przegrywała. Znamy siłę innych ekip, odmłodziliśmy skład i teraz naszym marzeniem jest awans do play-off, a więc zajęcie miejsca w czwórce. Ale to rzeczywiście bardziej marzenie niż realna ocena sytuacji – przyznał Zabielny, według którego w przyszłości klub będzie musiał skupić się głównie na szkoleniu młodzieży. – Być może całkiem odmłodzimy skład i będziemy grać tylko zespołem do wieku juniorek w II lidze, by ogrywać zawodniczki przed zawodami w kategoriach wiekowych albo skupimy się jedynie na wychowywaniu młodzieży – zakończył szkoleniowiec Sokoła.źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved